• ,,KOBIETY JAK TE KWIATY..."

• To motto uroczystej akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Nasze wspaniałe Panie, Koleżanki i Dziewczęta zostały powitane przez prowadzących akademię uczniów słowami ,,Kobiety są jak słońce, które swoim blaskiem oświetla nasze codzienne życie". Na początku wybrzmiały dla nich słowa piosenek ,,Być Kobietą" i ,,Tyle słońca". Oprócz piosenek w programie artystycznym znalazły się skecze, scenka kabaretowa, taniec i utwory muzyczne w wykonaniu zespołu instrumentalnego. Nie zabrakło tradycyjnego ,,Sto lat" dla wszystkich kobiet i życzeń od mężczyzn. Były również kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.

Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Mariola Warzecha podziękowała młodym artystom za wspaniały występ i męskiej części grona pedagogicznego za przygotowanie uroczystości. Uroczystość przygotowali panowie: T.Kura, R.Siemieniec i M.Purchla. Dekorację wykonały panie: R.Kotoniak i A.Kumor.

• Złota Szkoła NBP-Lekcje z ekonomią

• Jak już wcześniej informowaliśmy  nasza szkoła zgłosiła swój udział w Ogólnopolskim Projekcie „Złotej Szkoły NBP”. W ramach projektu mamy do wykonania 3 zadania. Jedno z nich już za nami .

Opiekunowie projektu p. R.Wojas, p.  M. Nowak-Wawrecka, p. M. Purchla przeprowadzili Lekcje z ekonomią na temat „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”. Pani M. Nowak-Wawrecka wprowadziła uczniów klas I-III w „Świat pieniądza”. Pan M.Purchla przedstawił uczniom klas IV-V rolę „Narodowego Banku Polskiego”, natomiast P. R.Wojas poprowadziła w klasach VI-VII lekcję na temat: „Pieniądz i jego funkcje”.

Podczas zajęć zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat polskiego złotego oraz jego roli  w życiu każdego z nas. Dzięki zadaniom warsztatowym mieli okazję wspólnie poszukiwać odpowiedzi na zadane pytania, świetnie się przy tym bawiąc.

Przed nami kolejne zadania: Warsztat uczniowski. Jesteśmy gotowi do działania!

Tekst: M.Nowak-Wawrecka

Zdjęcia: M.Nowak-Wawrecka, J.Grzywna, K. Molenda

• Zajęcia w Hali Sportowej w Złotej

•  Po feriach, w trakcie których prowadzone były prace konserwacyjne, wznowione zostały popołudniowe pozalekcyjne zajęcia sportowe w Hali Sportowej w Złotej.

Przedszkolaki z dwóch grup wiekowych 3-4 latki i 4-5-latki oraz z zerówki uczestniczą systematycznie w zajęciach ogólnorozwojowych, w trakcie których już od najmłodszych lat wyrabiają w sobie nawyk do aktywnego, sportowego, a przede wszystkim zdrowego trybu życia.

Dzieci z klasy 0 i klas I-III biorą udział w zajęciach z piłki nożnej, zaś dzieci z klas IV- VIII w zajęciach z koszykówki, tenisa stołowego, piłki nożnej, badmintona oraz w zajęciach ogólnorozwojowych. Do dyspozycji jest również siłownia i bilard.

Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do aktywnego spędzania z nimi czasu i uczestnictwa w zajęciach sportowych.

,,Wszystko bowiem zaczyna się od przedszkola, a sport to samo zdrowie!”

Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, dorosłych do udziału w zajęciach w hali według ustalonego poniżej harmonogramu oraz po wcześniejszym skontaktowaniu się z kierownikiem Hali Sportowej w Złotej p.Markiem Purchlą.

Harmonogram_zajec.pdf

Tekst: Anna Kowalska