• - Obrazek 1

 • Zapraszamy na spotkania z psychologiem!

       Zapraszamy na spotkania z psychologiem!
  17.09.2018

   

  W ramach realizowanego projektu „Nauczanie przez działanie w Szkole Podstawowej w Złotej” uczniowie i ich rodzice/opiekunowie prawni, mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego (porady są bezpłatne ).

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konsultacje w godzinach od 15.30 do 18.30 w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej,  sala nr.8 ( obok gabinetu dyrektora)

  Harmonogram spotkań  poniżej.

  Koordynator Projektu. 

   

  Data realizacji zajęć

        Liczba godzin na    zajęciach

          Planowane godziny realizacji zajęć
  (od-do)

   

   

  26.09.2018

  3

      15.30- 18.30

   

  28.09.2018

  3

      15.30- 18.30

   

  3.10.2018

  3

   

      15.30- 18.30

   

  10 .10.2018

  3

      15.30- 18.30

   

  17 .10.2018

  3

      15.30- 18.30

   

  24 .10.2018

  3

      15.30- 18.30

   
         
           

   

   

   

   

   

                                         

 • Witaj przedszkole !

  Witaj przedszkole !

  ,,Jestem sobie przedszkolaczek , nie grymaszę i nie płaczę...” Po naszych minkach już widać, że zaczynamy lubić przedszkole i powoli przyzwyczajamy się do tego, że stanie się ono z czasem dla nas nowym, drugim domem. Choć będziemy miewać czasami różne dni ,raz będzie lepiej raz gorzej,to kochani Rodzice na pewno damy wspólnie radę!. Naszym przedszkolnym pociągiem ruszamy więc wszyscy razem po zabawę, przygodę i wiedzę...

  Pierwszy tydzień w nowym przedszkolu już za nami. Rodzice zobaczcie to sami!...

  Na kolejne całotygodniowe relacje z pobytu w przedszkolu w oddziale 3 i 4-latków zapraszamy serdecznie wszystkich naszych Rodziców i opiekunów do przeglądania zakładki ,,Przedszkole oddział 3 i 4-latków” na stronie internetowej ZPO w Złotej.

  Przedszkolaki i wychowawczyni oddziału 3 i 4-latków

  zdjęcia

 • Rok szkolny 2018/2019 - rozpoczęty!

  Rok szkolny 2018/2019 - rozpoczęty!
  03.09.2018

  3 września w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej zabrzmiał pierwszy dzwonek. Wakacje to już tylko miłe wspomnienie. Dla wielu minęły zbyt szybko, ale wspaniale spotkać kolegów, koleżanki z klasy. Rok szkolny rozpoczęliśmy mszą świętą. Następnie Pani Dyrektor Mariola Warzecha na uroczystym apelu powitała zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli. Uczniom życzyła, aby ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń, aby spotkanie z nauką i intelektualną przygodą zaowocowało indywidualnym rozwojem. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzyła satysfakcji z pracy zawodowej a rodzicom wielu pogodnych dni, pełnych radości i szczęścia.

  Zdjęcia

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  31.08.2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018 /2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września 2018 r.

  Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2018 /2019 :

  8.00 – przedszkole i ,,zerówka"

  8.00  - Msza Św.

  9.00 – szkoła podstawowa i gimnazjum

  Zapraszamy!

 • Podręczniki do religii dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na rok szkolny 2018/2019

   

   

  Klasa I

   „Żyjemy w Bożym świecie” (podręcznik) wyd. Jedność

  Klasa II

    „Idziemy do Jezusa” (podręcznik) wyd. Jedność

  Klasa III

   „Jezus jest z nami” (podręcznik + zeszyt ćwiczeń),   wyd. Jedność

  Klasa IV

    „Miejsca pełne bogactw” (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) Wyd. Jedność

   Klasa V

  „Spotkania ubogacające” (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) wyd. Jedność

   Klasa VI

   „Tajemnice bogatego życia” (podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

   Klasa VII

   „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” (podręcznik) wyd. Jedność

   Klasa VIII

   „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” (podręcznik) wyd. Jedność

   Klasa III GIMNAZJUM

  „Błogosławieni, którzy naśladują Jezusa” (podręcznik) wyd. Jedność

 • Sześciolatki żegnają przedszkole

  Sześciolatki żegnają przedszkole

  Dnia 22.06.2018r w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, co zaproszeni rodzice i Dyrekcja docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały książki i dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego.

  Dziękujemy wszystkim, rodzicom za zaangażowanie w życie klasy, a dzieciom na nowej drodze obowiązków szkolnych życzymy sukcesów w nauce.

  zdjęcia

 • Rajd rowerowy 2018r

  Rajd rowerowy 2018r
  22.06.2018

  Tradycją naszej szkoły jest cieszący się od lat ogromną popularnością raj rowerowy. Organizowany przy współpracy Gminnej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Złotej ,Policji i Nadleśnictwa Pińczów , skupia dzieci klas IV - VII szkoły podstawowej, nauczycieli i rodziców. Malownicza trasa rajdu przez tereny Gminy Złota, integracja w grupie, ognisko, częste postoje i tempo jazdy dostosowane do uczestników a także lody na zakończenie rajdu , wszystko to  sprawia ogromną frajdę i radość dzieciom. Tegoroczna ponad czterdziestoosobowa grupa rowerzystów została poinstruowana przez policję o zasadach bezpieczeństwa  podczas rajdu a także o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Pani dyrektor Mariola Warzecha po wspólnym zdjęciu, otworzyła tegoroczny rajd życząc wszystkim uczestnikom wielu ciekawych wrażeń.

  Opiekunowie grup: Marek Purchla, Krzysztof Chmielarz, Mariusz Trocki

  Zdjęcia

 • Podróżą każda droga jest

  Podróżą każda droga jest
  21.06.2018

  Podróżą każda droga jest 
  Co różą wiatrów znaczy cel 
  Poniesie nas, gdzie - nie wie nikt 
  W jakie noce i dni

   

  20 czerwca 2018 roku pożegnaliśmy się uroczystym apelem z naszą szkołą a właściwie z jej ,,mieszkańcami”: dyrektorkami  – panią Mariolą Warzechą i panią Małgorzatą Gołuszką, nauczycielami, pracownikami szkoły, koleżankami i kolegami.  I oczywiście z naszymi wychowawczyniami /byliśmy wyjątkowym rocznikiem więc mięliśmy trzy wychowawczynie/ p. Barbarą Kasperkowicz, p. Renatą Wojas, p. M. Nowak-Wawrecką.

  Na  uroczystość przybyli również:

  Wójt Gminy  - pan Tadeusz Sułek

  Sekretarz Gminy -  pan Ireneusz Gołuszka

  Kierownik Samorządowego Zakładu Opieki Społecznej – pan Tomasz Woźniak

  Kierownik Referatu Oświaty i Wychowania – pani Anna Niedbalska

  Oraz nasi kochani rodzice.

  Dziękowaliśmy wszystkim za to, że  dbali o nasze wychowanie, organizowali wiele wspaniałych uroczystości i wycieczek, nauczyli nas wiary, szlachetności oraz tego, że życie to nie znaczy tylko ,,żyć”, lecz być człowiekiem wytrwałym, silnym i pomocnym dla innych.

   

  Życie nie jest niczym innym jak ciągłą podróżą,  składającą się z wsiadania i wysiadania. Podróżujemy różnymi drogami naszpikowanymi  przygodami,  niespodziankami, radościami  oraz  smutkami. I wokół takiego przesłania oparliśmy nasze przedstawienie.

  Były wiersze, piosenki, tańce i humorystyczne scenki. A na koniec słodki tort, posadzenie krzewu róży oraz wypuszczenie w przestrzeń balonów z helem.

   

  Co dzień, gdy przejdziesz próg,
  Jest tyle dróg, co w świat prowadzą
  I znasz sto mądrych rad,
  Co drogę w świat wybierać radzą...
  I wciąż ktoś mówi Ci,
  Że właśnie w tym tkwi sprawy sedno,
  Byś mógł z tysiąca dróg
  Wybrać tę jedną.

   

  Do zobaczenia  na którejś z dróg

  Zdjęcia

   

 • Złota w Finale Dziecięcej Piłki Ręcznej 2018!!!

  Złota w Finale Dziecięcej Piłki Ręcznej 2018!!!
  20.06.2018
  W Hali Legionów w Kielcach  w miejscu, gdzie na co dzień trenują i rozgrywają mecze szczypiorniści PGE Vive  Kielce, odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI programu Dziecięca Piłka Ręczna. Festyn był podsumowaniem działań związanych z realizacją programu .Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik. Ambasadorem tej imprezy sportowej został Poseł Parlamentu Europejskiego Pan Bogdan Wenta, oraz zawodnik PGE Vive Karol Bielecki. Partnerami w realizacji Programu zostali: PGE Vive Kielce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Rangi turnieju dodał fakt  działań podjętych w ramach Akademii Obywatelskiej 1918 w związku z przypadającą w przyszłym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz  narodzin piłki ręcznej w Polsce.
  Zespół Placówek Oświatowych w Złotej znalazł się w gronie ponad 140 szkół z Województwa Świętokrzyskiego biorących udział w Programie " Dziecięca Piłka Ręczna" dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych, Po rozegranych  turniejach eliminacyjnych  reprezentacja naszej szkoły znalazła się w gronie finałowym 16 najlepszych drużyn w Województwie Świętokrzyskim. Wielki finał rozgrywek odbył się z podziałem na grupy i grze każdy z każdym z których bezpośredni awans otrzymywał tylko jeden zespół. Ostatecznie po bardzo wyrównanych i emocjonujących  pojedynkach zajęliśmy trzecie miejsce w grupie.
  W iście mistrzowskim ceremoniale wręczenia nagród min.przez światowe sławy piłki ręcznej, nasi zawodnicy otrzymali puchary, pamiątkowe medale, wyróżnienia  oraz upominki. Natalia Salwierak oraz Igor Węziak dodatkowo zostali nagrodzeni statuetkami wyróżniających się zawodników. Każdy z uczestników otrzymał gorący posiłek, bułkę oraz słodki poczęstunek.
  Reprezentacja naszej szkoły:
  Natalia Salwierak, Nikola Wasik, Oskar Sakwa, Oliwier Sakwa, Szymon Salwierak, Igor Węziak, Aleks Niedbalski, Karol Kochański, Igor Ziółkowski, Patryk Fetela
  Opiekunowie: Elżbieta Cicha - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, oraz Marek Purchla i Krzysztof Chmielarz.
  Gratulujemy tak wysokiego wyniku i życzymy dalszej satysfakcji z gry.
 • "Sport w wyobraźni ucznia"

   "Sport w wyobraźni ucznia"
  18.06.2018
  W Kielcach pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, odbył się wielki finał konkursu plastycznego pn. " Sport w Wyobraźni Ucznia". Organizatorem tego już cyklicznego wydarzenia jest  Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.W gronie finałowych prac z jedenastu szkół  Województwa Świętokrzyskiego  już po raz kolejny znalazły się prace uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej.Ogromnym wyróżnieniem jest fakt że ZPO w Złotej zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej jako szkoła, która zdobyła najwięcej finałowych miejsc w poszczególnych technikach wykonanych prac.Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
  Uczniowie z ZPO w Złotej zajęli:
  - cztery pierwsze miejsca ( Antonina Purchla, Amelia Spaczyńska,Tomasz Piłat,Dawid Giereś) 
  - pięć drugich miejsc (Gabriela Cabaj, Zuzanna Berowska, Pawełczyk Kamil, Piotr Purchla, Jakub Koziara)
  - cztery trzecie miejsca ( Julia Purchla,Aleksandra Cabaj, Julia Orkisz,Dawid Sala)
  ogółem trzynaście prac znalazło się w finałowej czołówce konkursu.
  Prace powstały pod kierunkiem Pani Grażyny Zachariasz nauczyciela plastyki w ZPO Złota.
  Koordynatorem konkursu był Marek Purchla.
  Finaliści otrzymali medale i dyplomy stosownie do zajętych miejsc.
  Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do brania udziału w kolejnej edycji.
 • Druga edycja konkursu „ Recykling na miarę – dziedzictwo kulturowe "

  Druga edycja konkursu „ Recykling na miarę – dziedzictwo kulturowe "
  18.06.2018

  Organizowany przez fundację VIVE Serce dzieciom we współpracy z Kieleckim Wojewódzkim Domem Kultury oraz z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych
  w Kielcach. Projekt skierowany był do uczniów świętokrzyskich szkół. Ideą konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów tekstylnych oraz do kreatywnego podejścia do recyklingu.

              Druga edycja konkursu dostarczyła kapitule 161 prac z których Rada Artystyczna dokonała wyboru 4 najlepszych z każdej z kategorii;

  1. Dziedzictwo materialne
  2. Dziedzictwo naturalne
  3. Dziedzictwo niematerialne – Legendy Świętokrzyskie

       Uczniowie z naszej szkoły Tomasz Piłat, Kamil Pawełczyk, Julia Orkisz pod kierunkiem  Pani Grażyny Zachariasz w kategorii Dziedzictwo Materialne  zdobyli trzy narody indywidualne w wysokości po 150 zł. 

      A  Nasza Szkoła została wyróżniona  nagroda pieniężną z wysokości 900 zł.

       Poziom prac młodych artystów został oceniony bardzo wysoko. Prace zostały wykonane głównie z tkanin.

        Zwycięskie prace zostały zaprezentowane 16/17 czerwca 2018 roku podczas festiwalu Altonale w Hamburgu promującego EkoStyl w codziennym życiu i turystyce.

        Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zdjęcia

 • Góry, to wyjątkowe miejsce

  Góry, to wyjątkowe miejsce

  Klasy V-VII ze SP w Złotej postanowiły przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 wybrać się w dość odległy zakątek Polski – do Kotliny Kłodzkiej.

  Piękno przyrody tego kawałka naszej ojczyzny zachwyciło wszystkich uczniów, a liczba atrakcji wręcz nas zszokowała. Próbowaliśmy zgubić się w Błędnych Skałach, ale szlak był tak dobrze wytoczony, że nie dało się z niego zboczyć. Czasem trzeba było jedynie mocniej wciągnąć brzuch, aby przecisnąć się przez wąskie szczeliny. Dużo wysiłku kosztowało nas zdobycie szczytu Szczeliniec (919 m.), ale widok na Góry Stołowe zrekompensował nasz trud.

  Podczas naszej górskiej wyprawy zamieniliśmy się na chwilę w grotołazów. Zostaliśmy wyposażeni w kaski z latarkami czołowymi, aby eksplorować Jaskinię Radochowską. Zwiedzanie tego miejsca wymagało od nas dobrej sprawności fizycznej, ponieważ część trasy trzeba pokonać przeciskając się przez ciasne szczeliny.

  Męską część wycieczkowiczów zachwyciły dwa obiekty wojskowe: twierdza w Srebrnej Górze oraz twierdza Kłodzko. Obydwa obiekty doskonale oddają atmosferę dawnych czasów, przewodnicy są ubrani w stroje wojskowe z danej epoki, a donośne strzały armatnie robią ogromne wrażenie.

  Naszej młodzieży bardzo spodobało się zwiedzanie dawnej kopalni złota w Złotym Stoku, przypadł nam do gustu szczególnie zabawny alchemik oraz podziemny pomarańczowy tramwaj, który jechał tak szybko, że wiatr piszczał nam w uszach.

  Zwiedziliśmy jeszcze jedno nietypowe miejsce - Kaplicę Czaszek w Czeremnej. Dzieci w zadumie obejrzały miejsce spoczynku ofiar wojen Śląskich oraz chorób zakaźnych, które gnębiły ten region w XVIII wieku.

  Trzy dni wędrówek po Kotlinie Kłodzkiej minęły bardzo szybko, nasi uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyprawy, podziękowali piosenką za wspólnie spędzony czas pani przewodnik oraz paniom Agnieszce Bystrzanowskiej, Ewie Zachariasz, Ewie Kozłowskiej i Halinie Wojtasik.

  Doskonałym podsumowaniem naszej górskiej wędrówki niech będzie wiersz nieznanego autora.

  Stajesz u podnóża, głowę podnosisz i wzdychasz.

  Zaciągasz się rześkim i krystalicznie czystym powietrzem i robisz pierwszy krok.

  Krok pierwszej kropli potu. Idziesz. Doszedłeś.
  Podnosisz głowę do góry i szepczesz: Dziękuję.
  To jedyne miejsce na świecie gdzie pochylasz głowę z dumą i siłą. W niepowtarzalnej ciszy.”

  zdjęcia

   

   

 • Wyniki konkursu czytelniczego

  Wyniki konkursu czytelniczego
  16.06.2018

  Wyniki konkursu czytelniczego w roku szkolnym 2017/18 uczniów Szkoły Podstawowej.

  W kategorii klas I-III  Tytuł Mistrza czytania zdobyli

  Karina Pieterwas z kl. I

  Olaf Wawrecki z kl. IIIb

  Mikołaj Basiak z kl. III b

  Kuba Dolatowski z kl. IIIa

  Filip Kawiński z kl. IIIa

   

  W kategorii klas  IV- VII:

   

  Aleksandra Borzęcka z kl. IV

  Natalia Salwierak z kl. IV

  Nikola Trocka z kl. V

  Amelia Nowak z kl. VI

  Nikola Nowak z kl. VII

   

  Wyróżnienia otrzymali:

  NIkola Kobus z kl. I

  Nadia Pazdziur z kl. II

  Wiktoria Wiązania z kl. II

  Ewelina Podsiadło z kl. V

  Aleksandra Paździor z kl. VI

  Kamil Pawełczyk z kl. VII

  Zdjęcia

 • Półfinał Wojewódzki w Mini-Piłce Nożnej Chłopców

  Półfinał Wojewódzki w Mini-Piłce Nożnej Chłopców
  13.06.2018
  Sukcesem sportowym zakończył się udział drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej w Złotej w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci rocznik 2005 i mł. w Mini-Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych.Zawody odbyły się w dniu 6 czerwca 2018r. na boisku piłkarskim Orlik przy Szkole Podstawowej Nr3 w Kazimierzy Wielkiej.Udział w nich wzięli uczniowie ze SP Nr1 w Kazimierzy Wielkiej,SP Nr3 w Kazimierzy Wielkiej, SP Nr3 w Jędrzejowie i SP  w Złotej.Rozgrywki przeprowadzone były systemem każdy z każdym.Chłopcy z naszej szkoły w swoim pierwszym meczu pokonali rówieśników ze SP Nr1 w Kazimierzy Wielkiej 3:1,bramki dla naszej drużyny strzelili;Sebastian Spaczyński,Wiktor Pruś,Tomasz Piłat.Drugi mecz zakończył się remisem 3:3 z drużyną ze SP Nr3 w Kazimierzy Wielkiej, bramki dla naszej drużyny strzelili;Wiktor Pruś-2,Sebastian Spaczyński.W meczu o pierwsze miejsce  w zawodach nasi chłopcy przegrali po wyrównanym meczu z zawodnikami ze SP Nr3 w Jędrzejowie 0:2.Ostatecznie drużyna z naszej szkoły zajęła historyczne drugie miejsce w rozgrywkach na tym szczeblu.
   
  Końcowe wyniki zawodów:
   
  Im.  SP Nr3 w Jędrzejowie
  IIm. SP w Złotej
  IIIm.SP Nr3 w Kazimierzy Wielkiej
  IVm.SP Nr1 w Kazimierzy Wielkiej
  Drużyna ze SP w Złotej grała w składzie: Tomasz Piłat,Kamil Pawełczyk,Sebastian Spaczyński,Bartosz Siemianowski,Wiktor Pruś,Piotr Guzik,Oskar Paździur,Igor Jałocha,Piotr Maciantowicz,Jakub Sakwa.
   
  Opiekunem drużyny był nauczyciel WF:Robert Siemieniec
 • Półfinał wojewódzki !!!

      Półfinał wojewódzki !!!
  08.06.2018
   
  W Busku Zdroju na boisku piłkarskim ORLIK,  odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców klas gimnazjalnych.W rozgrywkach wzięły udział najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach turniejów powiatowych. Po dotychczasowych wygranych meczach naszego zespołu z przeciwnikami z większych ośrodków szkolnych, zgranie i determinacja, zaowocowało dotarciem do wielkiego półfinału z którego awans do dalszych rozgrywek mogła otrzymać tylko jedna drużyna.Ostatecznie w meczu o wejście do dalszych rozgrywek pomiędzy zespołami ze Złotej i Buska Zdroju i zakończonej pierwszej połowie 0:0 , zadecydowała końcówka drugiej połowy i zdobycie przez gospodarzy decydującej bramki.
  Gratulujemy dobrej gry i wysoko zajętego miejsca.
  Wyniki poszczególnych meczów:
   

  Busko Zdrój - Kazimierza Wielka  2 : 2
  Kazimierza  Wielka - Czyżowice 0 : 1
  Złota - Kazimierza Wielka 5 : 0
  Busko Zdrój - Czyżowice 3 : 0
  Złota - Czyżowice 7: 0
  Złota - Busko Zdrój 0 : 1

   

  Reprezentacja naszej szkoły :Michał Modrzewiecki, Dawid Giereś, Piotr Gil, Sebastian Kamiński, Dawid Sala, Sebastian Szwarc, Patryk Maciantowicz, Jan Dobaj, Patryk Lisikiewicz, Marcin Mucha, Krystian Kądzielski, Grzegorz Lozia.Opiekunem Marek Purchla
 • Zabawa w Kulkolandii

  Zabawa w Kulkolandii
  06.06.2018

  Z okazji Dnia Dziecka" przedszkolaki  wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw –KULKOLANDIA w Kazimierzy Wielkiej.

  Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Sala zabaw to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu oraz kształtowania umiejętności współdziałania i integracji w grupie poprzez wspólną zabawę. Celem wycieczki była nie tylko integracja grup, ale także rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu..Dzieci  miały również możliwość do rozmów i odpoczynku przy wspólnej przekąsce.

   Dla Naszych Przedszkolaków był to wyjątkowy dzień, pełen niezapomnianych wrażeń oraz uśmiechów.

  Zdjęcia

 • "Dzień Rodziny"

  "Dzień Rodziny"
  04.06.2018

  30 Maja w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Apel przygotowały klasy IV-VI pod opieką swoich wychowawczyń. Motywem przewodnim było "Rodzina to kompas, który nas prowadzi do zdobywania szczytów". Uczniowie pokazali życie rodzinne w krzywym zwierciadle. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w różnych scenkach rodzajowych, które dotyczyły najczęstszych konfliktów rodzinnych oraz sposobów ich pokojowego rozwiązywania. Wszystkim podobał się taniec w wykonaniu dziewczynek z klasy IV, bardzo podobały się również utwory muzyczne w wykonaniu uczniów klas starszych. Po występie młodzieży głos zabrali Pani Dyrektor Mariola Warzecha, Pan Wójt Tadeusz Sułek oraz Pan Sekretarz Ireneusz Gołuszka, którzy złożyli życzenia mamom, ojcom i dzieciom z okazji ich wspólnego święta oraz podkreślili ogromne znaczenie rodziny w wychowaniu młodego człowieka. Po części artystycznej Rada Rodziców zaprosiła wszystkich uczestników imprezy na słodki poczęstunek. 

  Zdjęcia

 • Street i Dance Workout Złota w Lublińcu

   Street i Dance Workout Złota w Lublińcu
  30.05.2018

  26 maja w Lublińcu na specjale zaproszenie organizatorów, uczniowie z Gminy Złota, w ramach wolontariatu wzięli udział w ogólnopolskim prozdrowotnym festynie: „Twoje TAK ma znaczenie”. Akcja ,której celem była kampania poruszająca temat krwiodawstwa oraz transplantacji skupiła wielu chętnych którzy bezpłatnie mogli skorzystać z konsultacji lekarskich oraz profilaktycznych badań.

  Zaszczyt rozpoczęcia części artystycznej festynu przypadł dobrze nam znanemu zespołowi Dane Workout Złota w składzie: Ania Mucha, Kinga Zięba, Natalia Koziara oraz Krzysztof Chmielarz. Licznie zgromadzona widownia podziwiała ich niesamowity występ którego premiera odbyła się podczas tegorocznego X Ogólnopolskiego Turnieju w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym w Złotej. Zespół Dane Workout nie spoczął jednak na laurach i przygotował niespodziankę. Premierowo zaprezentował kolejny spektakularny występ, który wywołał prawdziwą furorę wśród publiczności. Swoje niesamowite umiejętności zaprezentowała również drużyna Street Workout Złota w składzie: Kamil Kasza, Zuzanna Nowak, Amelia Spaczyńska oraz ich trener Krzysztof Chmielarz. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem wysokich umiejętność uczennic naszej szkoły Zuzki i Amelki, oraz Kamila naszego najmłodszego zawodnika. Cały występ został nagrodzony owacjami na stojąco, a gratulacje i wyrazy podziwu składali zawodnicy z wieloletnim stażem treningowym.

  Występy te poprzedziły Mistrzostwa Polski Street Workout w Nadarzynie gdzie w gronie 20 najlepszych zawodników w Polsce uplasował się Krzysztof Chmielarz, a Zuzanna Nowak została 3 najlepszą zawodniczką w Polsce wśród kobiet.

  Już wkrótce nasi zawodnicy wystąpią w kolejnych prestiżowych zawodach Street Workout , kolejno w Krakowie i Radzyniu Podlaskim.

  Życzymy im dalszych sukcesów.

  Zdjęcia

 • Wycieczka rodzinna.

  Wycieczka rodzinna.
  29.05.2018

  29 maja 2018 roku wybraliśmy się autokarem na wycieczkę do kompleksu rekreacyjno –wypoczynkowego Sielsko na Wygodzie.  Pośród drzew i krzewów podziwialiśmy 17 modeli dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Nie są one rozmieszczone przypadkowo, lecz stanowią ścieżkę edukacyjną na której modele dinozaurów umieszczono w kolejności ich występowania na Ziemi. Umieszczone przy nich tablice informacyjne pozwalają każdemu zgłębić wiedzę na temat tych niesamowitych stworów, dowiedzieć się jakie tereny zamieszkiwały oraz czym się żywiły..

   Zwiedzaliśmy również mini ZOO, w którym dzieci mogły podziwiać 12 gatunków zwierząt, zarówno wiejskich jak i egzotycznych. Oglądaliśmy konie, które zamieszkują  stajnię a niektórym odważnym dzieciom dały się nawet pogłaskać.

  Po zwiedzeniu ciekawych miejsc przyszedł czas na wspaniałą zabawę. Plac zabaw cieszył się ogromną atrakcją,  gdyż każdy przedszkolak znalazł tu coś dla siebie. Mamy również mogły odpocząć podziwiając harce swoich milusińskich.

  Zdjęcia

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
  Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
  ul. Parkowa 4
  28-425 Złota
 • 41-3561614

Galeria zdjęć