• DZIEŃ BABCI I DZIADKA w oddziale  „0”
          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA w oddziale „0”

•  „Dzisiaj w naszej sali jest bardzo wesoło,
              bo babcie i dziadków widzimy wokoło”

Tymi słowami dzieci z grupy przedszkolnej „0” powitały gości przybyłych na wyjątkową uroczystość – Dzień Babci i Dziadka, która odbyła się 26 stycznia w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Anny Dracz i Magdaleny Tyc. Na tle barwnej, pełnej serduszek dekoracji przedstawiły krótką scenkę teatralną pt. „Dary Nowego Roku”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły polkę, a na koniec złożyły życzenia. Dzieci podziękowały babciom
            i dziadkom za miłość, cierpliwość, troskę i opiekę oraz wręczyły piękne laurki. Dziadkowie nagrodzili występ gromkimi brawami, a na ich twarzach widać było radość, uśmiech i dumę z wnucząt.

Pani dyrektor Mariola Warzecha podziękowała przedszkolakom za występ oraz złożyła babciom
            i dziadkom życzenia zdrowia, radości i pociechy z wnuków. Następnie rodzice, w imieniu przedszkolaków, zaprosili wszystkich gości na słodki poczęstunek.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie wszystkim
            w pamięci.

• Kiermasz nowych książek w naszej szkole

• Od 5 stycznia 2024 r. w naszej szkole trwa kiermasz nowych książek. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz książek z Księgarni Tuliszków. Dzieci i młodzież, a także ich rodzice i nauczyciele mają okazję kupić w  szkole nowe książki w bardzo atrakcyjnych cenach. Wśród nich są: kolorowanki, łamigłówki, książki edukacyjne, komiksy. Wszyscy maja okazję wybrać książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Organizacją tego wydarzenia czytelniczego zajęli się uczniowie klasy VII pod moim czujnym okiem😊 Bardzo Wam dziękuję za pomoc😊

Okazało się, że dzieci chętnie kupują książki, dlatego kiermasz nadal trwa, choć książek już coraz mniej😊 Zachęcam do czytania i wspaniałej zabawy z książką, zgodnie ze słowami Wisławy Szymborskiej: Czytanie książek do najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Autorka tekstu i zdjęć: Mirosława Nowak-Wawrecka

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Szanowni Państwo,

uczniowie klas I-III naszej szkoły biorą  udział w programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jego tematem jest bezpieczeństwo dziecka ujęte w pięciu obszarach. Oprócz szkoły są to: dom, internet, relacje z rówieśnikami oraz droga. Program wspiera dzieci w zachowywaniu bezpieczeństwa. W końcu wiedza o tym, jak zachowywać się bezpiecznie działa lepiej, niż niejedno ubezpieczenie!.

Cykl lekcji o bezpieczeństwie zakończy się Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa, a po wypełnieniu przez nauczyciela Ankiety Podsumowującej szkoła otrzyma Certyfikat i wzór Dyplomu dla uczniów.

Realizując ten program dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, które w przystępny sposób pokażą im, jak prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach życiowych. Ciekawa i atrakcyjna forma przekazu na pewno przyczyni się, do tego, że dzieci szybciej zapamiętają przekazane im informacje przez Super Bohaterów.

Również dla Państwa jako rodziców na stronie Akademii Bezpiecznego Puchatka w Strefie dla rodziców znajduje się szereg artykułów o bezpieczeństwie dziecka na co dzień np.

1. Zdrowe relacje z rówieśnikami – dlaczego warto uczyć ich już najmłodsze dzieci?

2. 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 – dlaczego Twoje dziecko powinno go znać?

3. Ferie zimowe z dzieckiem. Jak się bawić, aby było bezpiecznie?

4. Bezpieczeństwo dziecka w domu. 6 ważnych zasad, o których powinieneś pamiętać

5. Dziecko na drodze. O czym trzeba pamiętać, aby zadbać o jego bezpieczeństwo?

Zapraszam do przeczytania artykułów: