• Spotkanie autorsko-podróżnicze z Panem Romanem Pankiewiczem
          • Spotkanie autorsko-podróżnicze z Panem Romanem Pankiewiczem

          • Trzydziestego maja 2022 r. uczniowie klas IV-VII mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorsko-podróżniczym z Panem Romanem Pankiewiczem, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej.

            Pan Roman - pisarz i miłośnik podróży - opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z pobytem na Islandii, które opisał w książce  Islandia: Trzeci żywioł. W prezentacji przedstawił wiele ciekawych zdjęć opatrzonych zabawnymi historiami i anegdotami. Pan Roman zwrócił się do młodzieży ze swoistym apelem ”uczcie się języków obcych”. Mamy nadzieję, że uczniowie wezmą pod uwagę słowa pisarza😊 Trzymamy kciuki!

        • Wycieczka przedszkolaków do Oceanarium w Chrustach
          • Wycieczka przedszkolaków do Oceanarium w Chrustach

          • 30 maja przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki z przedszkola w Złotej wraz ze swoimi rodzicami oraz pod opieką wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Oceanarium ,,Oceanika”  w Kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Kielc. Wycieczka została zorganizowana    z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka, dlatego pojechały na nią maluchy wraz ze swoimi rodzicami, aby wspólnie i radośnie spędzić ze sobą czas.

             Wśród atrakcji Kompleksu znajdują się m.in. Park Miniatur, ,,Oceanika,” Kraina Zabaw. ,Oceanika” to największy obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata, podzielonych według miejsca ich występowania. Przewodnik, który oprowadzał po ,,Oceanice” z pasją opowiadał o ekspozycjach i jej mieszkańcach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiały ponad 500 gatunków zwierząt, między innymi doskonale znane im, bajkowe rybki - Dory i Nemo. Wyjątkową atrakcją dla dzieci była niecka   z tzw. akwarium dotykowym, w którym można było samodzielnie nakarmić ryby.

             Przedszkolaki oprócz zwiedzania Oceanarium szalały również w Krainie Zabaw. Dzieci mogły spożytkować swoją energię na znajdujących się tam zjeżdżalniach, dmuchańcach i karuzeli. Radości nie było końca.

             Dużą atrakcją dla maluchów było również zwiedzanie Parku Miniatur. W Parku Miniatur przedszkolaki podziwiały 20 makiet największych zabytków województwa świętokrzyskiego podzielonych na trzy ścieżki tematyczne: zamki i obiekty obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne. Miniatury wyeksponowane na planie zarysu województwa świętokrzyskiego, odtworzone są z wielką precyzją i dbałością o każdy szczegół i zgodnie z istniejącymi dokumentacjami historycznymi. Wszyscy z zaciekawieniem spacerowali pomiędzy miniaturami różnych znanych budowli z regionu Ziemi Świętokrzyskiej, w tym Pałacu Wielopolskich z Chrobrza i Kolegiaty Wiślickiej.

             W drodze powrotnej odwiedziliśmy także McDonald's, gdzie każdy skusił się na ,, małe co nieco”.
            Wycieczka okazała się bardzo udana. Przedszkolaki wraz z opiekunami zadowolone i zmęczone dniem pełnym wrażeń wróciły bezpiecznie do domu.

        • Z wizytą w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pszczółki”
          • Z wizytą w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pszczółki”

          • 27 maja 2022 roku uczniowie I i II klasy ze Szkoły Podstawowej Filialnej z Chrobrza oraz II klasy ze Szkoły Podstawowej ze Złotej wzięli udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pszczółki” w Niezwojowicach. Wyjazd edukacyjny został zrealizowany w ramach Programu dla szkół. Na miejscu był czas na rozmowę o zdrowym odżywianiu oraz przygotowanie i spożywanie zdrowych, wiosennych kanapek. Po posiłku uczniowie obejrzeli ule, w których wcześniej pracowały pszczoły oraz samodzielnie je składali. Następnie wysłuchali pięknej i pouczającej bajki ,,O życiu pszczół”. Opowieść zakończyły wspólne tańce do piosenki „Pszczółka Maja”. Później mieli możliwość usiąść w ławkach starej szkoły gdzie próbowali pisać gęsim piórem. Okazało się, że to zajęcie wcale nie było łatwe, ale starali się wykonać je z zaangażowaniem. Później uczniowie z zainteresowaniem wzięli udział w warsztatach XII Ksiąg Pana Tadeusza.

            Na koniec wszyscy zjedli pyszną zupę pomidorową i z żalem opuścili Niezwojowice.

             

             

        • Gminny Turniej Badmintona
          • Gminny Turniej Badmintona

          • Z okazji Dnia Dziecka dla uczniów z roczników 2007 - 2008, oraz 2009 – 2011 z terenu Gminy Złota w piątek 27 maja w hali sportowej w Złotej, odbyły się indywidualne rozgrywki sportowe w badmintonie. Organizatorem tego wydarzenia, był Zespół Placówek Oświatowych w Złotej oraz Uczniowski Klub Sportowy Złota.

            Rozgrywki odbywały się systemem gry każdy z każdym z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców w poszczególnych rocznikach.

            Klasyfikacja końcowa;

            Rocznik 2007 - 2008

            Dziewczęta:

            I miejsce Nikola Kobus

            II miejsce Tosia Purchla

            III miejsce Lena Kowalska

            Chłopcy:

            I miejsce Wiktor Kwapisz

            II miejsce Paweł Ziółkowski

            III miejsce Maciek Siemieniec

            Rocznik 2009 - 2011

            Dziewczęta:

            I miejsce Wiktoria Machynia

            II miejsce Amelia Woźniak

            III miejsce Aleksandra Borzęcka

            Chłopcy:

            I miejsce Karol Kochański

            II miejsce Wiktor Maj

            III miejsce Igor Ziółkowski

            Finaliści turnieju z rąk organizatora, otrzymali  puchary i medale a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale.

            Była to dla każdego oprócz sportowej rywalizacji i dobrej zabawy możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w grze.

            Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY, życzymy satysfakcji i dalszych postępów w tej dyscyplinie sportu..

            Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie w składzie: Pan Marek Purchla, oraz uczennice z klasy VIII Zuzanna Borzęcka, Małgorzata Siemieniec, Zuzanna Godzic, oraz Julia Purchla

        •  Wyjazd do Dziecięcej Krainy Quadów
          • Wyjazd do Dziecięcej Krainy Quadów

          • W dniu 24.05.2022 dzieci zerówki pojechały na wycieczkę autokarową do Dziecięcej Krainy Quadów. Jest to przepiękny teren w miejscowości Kameduły pełen atrakcji dla dzieci. Przedszkolaki miały możliwość wspólnej zabawy na tym kolorowym, otoczonym piękną zielenią i lasem obiekcie. Główną atrakcją był profesjonalny tor quadowy i możliwość przejażdżki na quadzie pod czujnym okiem opiekunów oraz 20 metrowy zjazd pontonowy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się również: dmuchany zamek, zjeżdżalnie, basen z kulkami, chatka Baby-Jagi, Statek Piracki, a także duży plac zabaw wyposażony w różne akcesoria do zabawy. Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu stanowił doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i co najważniejsze – radosnej zabawy.

            W drodze powrotnej do szkoły pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory, z entuzjazmem dzieliły się pozytywnymi wrażeniami z wycieczki.

        • Zaproszenie
          • Zaproszenie

          • Zespół Placówek Oświatowych w Złotej oraz Uczniowski Klub Sportowy Złota zapraszają uczniów klas IV –VIII z terenu Gminy Złota na indywidualne rozgrywki sportowe                           w badmintonie i tenisie stołowym w grupach wiekowych, roczniki: 2007 -2008, oraz                                   2009 – 2011

            - 27.05.2022r  badminton godz: 16.00

            - 3.06.2022r  tenis stołowy godz; 16.00

            Miejsce rozgrywek: Hala Sportowa przy Zespole Placówek Oświatowych w Złotej

            Informacje: Opiekun Hali  515154432

        •  I ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA
          • I ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

          • Dziesiątego maja 2022 r. finaliści przedszkolnych etapów gminnych z poszczególnych gmin powiatu pińczowskiego rywalizowali w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła się w Hali Sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Złotej. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

            Ceremonia rozpoczęła się wprowadzeniem zawodników przez opiekunów, złożeniem uroczystego ślubowania  oraz odśpiewaniem hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.

             

            Prowadzący Olimpiadę  Pan Marek Purchla powitał zawodniów, zaproszonych gości  oraz wszystkich zgromadzonych.  

            Otwarcia Olimpiady Przedszkolaka dokonał Wójt Gminy Złota Pan Tadeusz Sułek. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej Pani Mariola Warzecha oraz Panie  wizytatorki Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Elżbieta Szczęsna- Kusak i Irena Sobieraj życzyły małym sportowcom rywalizacji w duchu zasad fair play oraz udanej zabawy. 

             

            Przedszkolaki rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki ,skok z miejsca odbiciem obunóż,  rzut woreczkami do koła oraz tor przeszkód.

             

            Po zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się Przedszkole w Złotej, jednak zwycięzcą tak naprawdę był każdy uczestnik.

             

             

             Uroczystej dekoracji zawodników i wręczenia przedszkolakom pamiątkowych  medali, dyplomów, pucharów dokonali: dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej Pani Mariola Warzecha, Wójta gminy Złota Pan Tadeusz Sułek, oraz Panie wizytatorki Elżbieta Szczęsna- Kusak i  Irena Sobieraj. Na uroczystość dekoracji zawodników przybył także dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Pan Zbigniew Wojciechowski, który wręczył puchar zwycięzcą.

             

            Finał I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka odbędzie sie 8 czerwca 2022 r.  w Kielcach.

            Podczas Olimpiady nie zabrakło również maskotki Hali Sportowej w Złotej Tygryska Felka, który pozował z przedszkolakami do wspólnych zdjęć i dodatkowo wywoływał uśmiech na ich buziach.

            Wszystkim małym, wielkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

        • Przedszkolaki z wizytą w remizie strażackiej OSP w Złotej
          • Przedszkolaki z wizytą w remizie strażackiej OSP w Złotej

          •   W czwartek 12 maja 2022r  grupy „ Motylki” i „Biedronki” z Przedszkola w Złotej wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej. Na miejscu gorące powitanie przygotowali przedszkolakom strażacy pan: Adrian Oziębłowski , Paweł Wiązania i Paweł Kumor.

              Dzieci podczas tej niecodziennej wizyty mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.

              Maluchy miały okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dzieci mogły przymierzyć również hełm strażacki, usiąść w samochodach strażackich , czy też polać wodą z węża strażackiego. Po spotkaniu ze strażakami prawie każdy przedszkolak chce zostać w przyszłości oczywiście strażakiem.

              Na zakończenie spotkania strażacy obdarowali dzieci upominkami,za co z serca dziękujemy.
             Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

             Serdecznie dziękujemy strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej za zorganizowanie wspaniałego spotkania, umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka oraz za poświęcony nam swój cenny czas

                                                                Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami.

        • Poczuj chemię do fizyki
          • Poczuj chemię do fizyki

          • Dnia 10 maja 2022r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. Poczuj chemię do fizyki prowadzona przez grupę Zaelektryzowani.

             Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. Podczas tej niecodziennej lekcji zostały zaprezentowane widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi . Wśród nich znalazły się: zabawy z helem, ciekłym azotem, wybuchowa zabawa z wodorem.

            Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.

        • ,,Poznaj Polskę - II edycja
          • ,,Poznaj Polskę - II edycja

          • Dzięki otrzymanemu po raz drugi dofinansowaniu ze środków Ministra Edukacji i Nauki  w ramach przedsięwzięcia ,,Poznaj Polskę”  uczniowie klas I –III  z SP w Złotej 9 maja 2022 r. uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wieliczki i Krakowa . Uczestnicy wycieczki pod opieką wychowawczyń i okiem przewodnika zwiedzili kopalnię soli o wielowiekowej historii i tradycji. W czasie odkrywania sekretów solnego świata dzieci pokonały około 800 schodów, znalazły się na głębokości 135 m pod powierzchnią ziemi, gdzie oglądały liczne komory i kaplice wykute przez górników, jeziora solankowe,  konstrukcje ciesielskie, rzeźby i płaskorzeźby z soli. Największe wrażenie na młodych turystach zrobiła najokazalsza z podziemnych kaplic – św. Kingi.

            Następnie uczniowie udali się na Kopiec Kościuszki w Krakowie. Tam wraz z przewodnikiem zwiedzili stałą wystawę „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”. Ta wystawa to niezwykle ciekawa opowieść o polskim bohaterze narodowym. Zwieńczeniem pobytu na kopcu było wspólne oglądanie jednej z najpiękniejszych panoram Krakowa rozpościerającej się ze szczytu.

            Kolejnymi punktami zwiedzania była  Katedra Wawelska, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta i Smocza Jama.

            Na zakończenie pobytu w grodzie Kraka młodzi turyści udali się  spacerkiem przez Rynek na wspólny posiłek, który po dniu pełnym wrażeń smakował wspaniale.

            Wycieczka była bardzo atrakcyjna i na pewno wpłynęła na relacje rówieśnicze pozytywnie.

        • Maj rocznica pięknych serc…
          • Maj rocznica pięknych serc…

          • Pamiętamy o tym i jak co roku, przypomnieliśmy ważne dla naszej Ojczyzny daty -  2 i 3 maja.

            Drugiego  Maja – obchodzimy  Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Święto flagi zostało ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Barwy biała i czerwona zostały uznane za narodowe
            3 maja 1792 roku. Trzeciego maja,  231 lat temu Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej. Była to ustawa regulującą organizację władz państwowych, prawa
            i obowiązki obywateli.
            Konstytucja 3 Maja 1791 r. przeszła do historii jako druga na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku, a pierwsza w Europie przed konstytucją francuską z  września 1791 roku.

            Aby uczcić te ważne daty uczniowie klasy IV i V pod czujnym okiem wychowawczyń pani Barbary Kasperkowicz i pani Mirosławy Nowak Wawreckiej zorganizowali uroczysty apel.

            Były wiersze i piosenki, a Oskar, Tosia i Wiktor przypomnieli ważne fakty z historii Polski.  
            Uczniowie zatańczyli poloneza, skomponowanego przez Wojciecha Kilara do filmu Pan Tadeusz. Piękne stroje oraz biało-czerwone wianuszki na głowach dziewcząt podkreśliły uroczysty charakter apelu. Tą patriotyczną scenerię wykonała  pani Grażyna Zachariasz.

            Uczennice klasy V - Asia, Tosia, Kamila, Wiktoria i Natalia zaśpiewały Poloneza trzeciego maja, Na majowa nutę oraz Jak długo w sercach naszych, natomiast  Bartek z klasy IV - Zgodę Sejmu.

            Dzieci z oddziału „0” pod opieką pani Ewy Książek, wystąpiły z piosenką: Moja Ojczyzna, a na akordeonach przygrywali im uczniowie klasy V -  Kamila, Asia, Lena i Wiktor.

            Na zakończenie Asia, Tosia i Bartek z klasy V zaśpiewali  piosenkę Marka Grechuty Ojczyzna.

            Pani Dyrektor Mariola Warzecha podziękowała uczniom i paniom za wspaniałą  lekcję historii. Wyraziła radość, że młodsi uczniowie podjęli się przedstawienia trudnej historii swoim koleżankom i kolegom.

            Nie zapominajmy o przeszłości, dzięki niej Jesteśmy Tu i Teraz!

            […]Bez historii, mowy, sztuki

            Bez mądrości tej z nauki

            naród się zamieni

            w bezimienny kraj[…]

        • UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO
          • UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

          • Dzień 28 kwietnia 2022 roku na długo zapisze się na kartach historii naszej Szkoły oraz w pamięci jej uczniów, nauczycieli, jak i wszystkich mieszkańców Złotej. Tego dnia oficjalnie otwarto i symbolicznie oddano do użytku społeczności szkolnej boisko wielofunkcyjne przy Zespole Placówek Oświatowych w Złotej. Teraz uczniowie i wszyscy chętni dorośli mają komfortowe warunki do uprawiania kilku dyscyplin sportowych. Obiekt zawiera w swojej przestrzeni boiska do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i siatkówki, a także kort tenisowy.    

            Na uroczystość otwarcia boiska przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Złota Tadeusz Sułek, przewodniczący rady powiatu pińczowskiego Ireneusz Gołuszka, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, radni i sołtysi z terenu gminy, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Kielcach  Elżbieta Szczęsna-Kusak, z-ca dyrektora ZSCKR Ilona Ziółkowska,  prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz oraz rodzice uczniów a także mieszkańcy gminy.

            Zebranych powitała pani dyrektor Mariola Warzecha i przekazała głos kierownikowi hali sportowej panu Markowi Purchli, który poprowadził część oficjalną otwarcia boiska.

            Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez szklony poczet sztandarowy. Następnie wszyscy zgromadzeni na boisku odśpiewali hymn państwowy.

                        Najważniejszym momentem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi przez przedstawicieli uczniów, grona pedagogicznego, władz samorządowych, a także rodziców oraz wypuszczenie balonów w kolorach kół olimpijskich wypełnionych helem.

            Ksiądz proboszcz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej Jacek Miernik odmówił krótką modlitwę i dokonał poświęcenia boiska. Następnie delegacje uczniów wraz z p. dyrektor, Mariolą Warzechą i p. Renatą Wojas oraz nauczycielami wychowania fizycznego, p. Markiem Purchlą i p. Robertem Siemieńcem złożyli przyrzeczenie, że wszyscy będą współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji i uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły. Po oficjalnym otwarciu boiska głos zabrała dyrektor ZPO w Złotej pani Mariola Warzecha oraz zaproszeni goście. Dyrektor szkoły w serdecznych słowach wyraziła wdzięczność i podziękowanie władzom gminy – wójtowi i przewodniczącemu za podjęcie decyzji i działań, które przyczyniły się do powstania tak nowoczesnego i potrzebnego obiektu. Wyraziła nadzieję, że zbudowane boisko będzie miejscem służącym nie tylko uczniom szkoły, ale także społeczności lokalnej, że będzie wykorzystane do rozwojowi sportu, a także stanie się miejscem, gdzie dzieci, młodzież, a może i dorośli spędzą aktywnie i ciekawie czas wolny. Następnie głos zabrał gospodarz gminy – pan Tadeusz Sułek, a w kolejności przemawiali także zaproszeni goście, gratulując szkole otwarcia boiska. Podkreślali znaczenie motta „Sport to najlepsza droga do pokonania granic”                          i obdarowywali uczniów prezentami w postaci zestawów piłek do różnych gier zespołowych.          W imieniu rodziców głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Monika Wojtasik,  która złożyła podziękowania panu wójtowi za sfinansowanie nowego boiska.

            W dalszej części zaproszeni goście, rodzice i uczniowie obejrzeli i wysłuchali części artystycznej, przygotowanej specjalnie na tę okoliczność przez uczniów szkoły. Występ rozpoczęli uczniowie ubrani w koszulki w kolorach kół olimpijskich: czerwonym, żółtym, czarnym, zielonym i niebieskim recytując przewodnie hasła sportu. Następnie zebrani mogli podziwiać rytmiczne układy taneczne oraz przeboje muzyczne o tematyce sportowej w wykonaniu zarówno najmłodszych jak i najstarszych uczniów. Niezwykle efektowne było „otwarcie” wszystkich stref boiska wielofunkcyjnego. Oglądać można było rzuty karne w wykonaniu przedstawicieli Urzędu Gminy na czele z panem wójtem oraz rzuty osobiste do kosza reprezentantów Rady Gminy. Dopełnieniem spotkania był mecz siatkówki - uczennice ZPO w Złotej kontra panie z Rady Rodziców.

            Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły pani Mariola Warzecha podziękowała zebranym za udział w uroczystości, wszystkim którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia, gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością zapraszając do dokonywania wpisów w Księdze Pamiątkowej. Szczególne podziękowania skierowała do uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani Bożeny Krawczyk za przygotowanie przepięknej imprezy.

            Cieszymy się z nowego boiska i mamy nadzieję, że nie tylko uatrakcyjni ono lekcje wychowania fizycznego, ale także podniesie edukacyjną i wychowawczą rolę sportu w codziennym życiu uczniów i mieszkańców gminy.

            Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałej atmosferze, która towarzyszyła całej imprezie – burzliwe oklaski i promieniste uśmiechy, goszczące na buziach, cieszyły oczy zgromadzonych uczestników. Należy nadmienić, że również pogoda nam dopisała, było słonecznie i dość ciepło.

            To był dzień pełen wrażeń i świetnej zabawy, co potwierdza galeria zdjęć.

        • Program Misja Kieszonkowe w klasie V
          • Program Misja Kieszonkowe w klasie V

          • Od dwóch miesięcy bierzemy udział w programie edukacyjnym, którego inicjatorem jest Bank BNP Paribas pod nazwą Misja Kieszonkowe.

            Przeszliśmy już do II etapu projektu, czyli uświadomienie sobie co wiemy na temat kieszonkowego i gospodarowania pieniędzmi, czego nie wiemy i jak możemy się tego dowiedzieć. Jednym ze sposobów poszerzenia wiedzy na ten temat było spotkanie z ekspertem

            W tym celu do udziału  w zajęciach klasowych wraz z naszą wychowawczynią panią Mirosławą Nowak-Wawrecką zaprosiliśmy mamę naszego kolegi, która podzieliła się  z nami szeroką wiedzę na temat finansów. Mieliśmy okazję zgłębić wiedzę na temat: wirtualnego pieniądza, zarządzania pieniędzmi, także systemu płatności oraz oszczędzania. Dowiedzieliśmy się jak założyć konto i jak jest droga pieniądza podczas wypłat kartą. Byliśmy bardzo aktywni😊Teraz wykorzystamy tę wiedzę do realizacji zadania konkursowego. Trzymajcie kciuki😊

            Dziękujemy naszemu gościowi za przekazanie cennych informacji!

        •                                             Przedszkolaki na spektaklu teatralnym
          • Przedszkolaki na spektaklu teatralnym

          •   4 maja przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki wraz z wychowawczyniami, podobnie jaki ich starsi koledzy z klas I-III SP uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt.,,Pinokio”, który odbył się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku- Zdroju.

             Maluchom olbrzymią radość sprawiło już samo to, iż mogły po raz pierwszy pojechać na wspólną wycieczkę autobusem szkolnym. Dzieci z zapartym tchem śledziły pełną przygód opowieść o drewnianym pajacyku, który pragnął stać się prawdziwym chłopcem.

             Przedszkolaki były również zachwycone piękną, bajkową scenografią oraz piosenkami śpiewanymi przez aktorów, którzy za występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami, co świadczyło o tym, że spektakl się bardzo podobał.

              Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi Gminy Złota Tadeuszowi Sułkowi za udostępnienie dzieciom na wyjazd do Buska- Zdroju autobusu szkolnego

             

                                                          Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami

        • Klasy I-III na spektaklu ,,Pinokio"
          • Klasy I-III na spektaklu ,,Pinokio"

          • 4 maja  uczniowie klasy I, II, III z naszej szkoły i Szkoły Filialnej w Chrobrzu pod opieką  wychowawczyń  wybrali się na spotkanie ze sztuką. Pokaźną gromadką zajechali na spektakl pt. ,,Pinokio”. Widzowie z zachwytem podziwiali aktorów, którzy wcielali się w rolę Pinokia, Dżepetta, wróżki, kota i wielu innych. Znana i lubiana przez dzieci historia drewnianego pajacyka, który zapragnął stać się prawdziwym chłopcem zachwyciła wszystkich. Jego niezwykłe przygody uczą, bawią i wzruszają. Wszystko odbywało się w barwnej scenerii i przy wspaniałej muzyce. Widowisko zapewniło znakomite doznania estetyczne, które  zachęciły do częstszych wizyt w teatrze.

        • Poznaj Polskę
          • Poznaj Polskę

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotej wzięli udział w jednodniowej wycieczce w ramach kontynuacji przedsięwzięcia Poznaj Polskę, dofinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki. Tym razem uczniowie klas IV-VI zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Sukiennice i zabytki miasta Krakowa. Tym samym zrealizowany zostały cele wycieczki - poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego.

            Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, aby dotrzeć do Wieliczki, gdzie już o 9:00 czekał na nas przewodnik. Podczas wycieczki opiekowały się nami pani Barbara Kasperkowicz – wychowawczyni klasy IV, pani Agnieszka Bystrzanowska- wychowawczyni klasy VI, pani Grażyna Zachariasz i kierownik naszej wycieczki i jednocześnie wychowawczyni klasy V, pani Mirosława Nowak-Wawrecka.

            Kopalnia Soli w Wieliczce nas zachwyciła. Poznaliśmy historię wydobywania soli w ciągu wieków. Przemierzając korytarze kopalni wyobrażaliśmy sobie jak kiedyś pracowali tu górnicy, jak uzyskiwano sól. Z zaciekawieniem słuchaliśmy legend i  historii kopalni. Przeszliśmy około 3 km, ale nawet nie czuliśmy zmęczenia. Jednak po tej wędrówce przyszedł czas na posiłek. Po obiedzie udaliśmy się do Krakowa. Tu pani przewodnik pokazała nam mury obronne miasta. Pod pomnikiem Adama Mickiewicza poznaliśmy historię powstania, nie tylko pomnika, ale także innych budowli, m. in. Kościoła Mariackiego oraz Sukiennic. Kolejnym punktem naszej wycieczki były właśnie Sukiennice, gdzie obejrzeliśmy jedną z największych w Polsce stałych wystaw XIX-wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Pani przewodnik pokazała nam Collegium Maius, po czym udaliśmy się na Wawel, gdzie zwiedziliśmy wnętrze Katedry, a następnie wspięliśmy się na dzwonnicę, aby zobaczyć Królewski  Dzwon Zygmunt, zwany Dzwonem Zygmunta. Nieco zmęczeni, ale szczęśliwi wracaliśmy pod „Adasia”. Teraz była chwila dla nas, na zakup pamiątek i spokojny spacer po krakowskim rynki.
            Wracając do domu planowaliśmy z panią Mirką kolejną wycieczkę😊