• Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

• W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023 informuję, że  Inauguracja Roku Szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej odbędzie się 1 września 2022r. o godz. 900 w  hali sportowej.

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę Św. w kościele parafialnym w Złotej  1 września 2022 r. o godz. 8.00 z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2022/2023.

Spotkania informacyjne z rodzicami dzieci przedszkolnych odbędą się 30 sierpnia ( wtorek) w hali sportowej.

1. Spotkanie z  rodzicami  dzieci  przedszkolnych ( grupa Motylki i Biedronki) i dzieci z oddziału zerowego-  godz. 17

Dyrekcja placówki

• Przedszkolaki zdobyły Certyfikat

• Przedszkolaki z oddziału ,,Motylki” i ,,Biedronki” realizowały   ‘’Program Kreatywnego Umuzykalniania.  Kreatywność budzi w nas muzyka”. Był to autorski program Muzykącika, który opracowały założycielki marki – panie: Katarzyna Halasz i Anna Plewa . Celem programu było przybliżenie dzieciom muzyki klasycznej w prosty i przystępny sposób.

Ideą programu było poznawanie dzieła muzycznego od ogółu do szczegółu. Każdy utwór dzieci poznawały w zabawie kołowej, często z gadżetem: chustką, wstążkami na kole, laską. Następnie przekładały  ruchy całego ciała na pracę dłoni i nadgarstków, zabawy paluszkowe, zabawy logorytmiczne, zabawy z tekstem i gestami, zabawy z piłeczką sensoryczną,  aż po kreślenie muzogramu lub, jak w przypadku dzieci 3-4 letnich znaku podstawowego muzogramu.

Warunkiem zaliczenia programu było przedstawienie własnych autorskich zabaw zgodnie z tematyką zaproponowaną przez autorki do danej muzyki  i zrealizowanie minimum 3 muzogramów.

Utwory muzyczne w programie to:

1. IX – X  „ Humoreska”  A. Dvorak  i „ Cztery pory roku -Jesień” A. Vivaldi
            2. XI – XII „Taniec Cukrowej Wieszczki” P. Czajkowski i „Taniec niemiecki nr 4 L.van Beethoven
            3. I – II   „  Polka Tritsch Tratsch” J. Strauss i „Taniec niemiecki G-dur J. Haydn
            4. III – IV  „Contradanza nr 5” L.van Beethoven i „Sceny dziecięce nr 1” R. Szumann
            5. V – VI   „Jazz Suite March” D. Szostakiewicz i „Les Troyennes (Faust)” Ch. Gounod

Obie grupy przedszkolne „Motylki” i „Biedronki”  wykonały w terminie wszystkie zadania przewidziane w Programie. ZPO w Złotej otrzymał Certyfikat ukończenia Programu.

GRATULUJEMY