• Laptop dla ucznia

• ,,Laptop dla ucznia" to program, który ma na celu wyrównanie szans dzieci i młodzieży w ich rozwoju. Zakłada on, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej otrzyma do końca roku bezpłatny laptop. 25 września 2023 r laptopy dotarły do naszej szkoły – a ich przekazanie  nastąpiło 28 września na podstawie umowy zawartej przez Organ Prowadzący  z rodzicami uczniów. Rodzice odebrali laptopy dla swoich dzieci z rąk pani dyrektor Marioli Warzecha.

Życzymy uczniom miłej pracy i zabawy w rozwoju umiejętności cyfrowych  na swoich nowych  laptopach.

• “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

• Szkoła to nie tylko miejsce nauki ale również miejsce gdzie uczniowie uczestniczą w różnych akcjach i programach. Chcąc podnieść  świadomość ekologiczną wśród dzieci  oraz zwrócić  uwagę na prawidłowe zagospodarowanie odpadami przystąpiliśmy do projektu ‘’Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Przez kilka dni rodzice uczniów przywozili do naszej szkoły elektrośmieci a 29 września przyjechał samochód, który je zabrał. W załadunku samochodu pomagali uczniowie klasy VIII.

Teraz czekamy na wycenę naszych ,,zbiorów” bo za nie otrzymamy bon na zakup materiałów edukacyjnych. Za pomoc w akcji dziękujemy   rodzinom  uczniów i pracownikom gminy, którzy pozwolili nam skorzystać z ,,zasobów” Punktu Selektywnych Odpadów Komunalnych. .

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pn. ,,Klasa w terenie”

• Uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego projektu Edukacyjnego pn. ,,Klasa w terenie”. Innowacyjny charakter  projektu „Klasa w terenie” ma zapewnić wysoką jakość kształcenia z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych dzieci. Głównym jej celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu i nauka przez obserwację, doświadczenie i kreatywne myślenie.Uczniowie będą wykonywać szereg zadań.  Poniżej fotograficzna  relacja z realizacji zadania 3.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Grzywna

• Prelekcja historyczna

• Trzeciego października 2023 r. uczniowie klas V - VIII naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji pt. ,, Wojny polsko - krzyżackie w okresie od XIV do XVI wieku " . Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Grażynę Zachariasz . Celem wykładu było poszerzenie wiedzy  uczniów na temat przyczyn , przebiegu i skutków konfliktu polsko - krzyżackiego . Uczniowie obejrzeli prezentację , ryciny nawiązujące do wydarzeń i uzbrojenia średniowiecznego rycerstwa . Prelekcję prowadził Pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Pińczowie pan Marcin Salamon .