• Gminny Dzień Dziecka w Stawiszycach
          • Gminny Dzień Dziecka w Stawiszycach

          • W niedzielę 29 maja w Stawiszycach z okazji Dnia Dziecka odbył się festyn zorganizowany przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich. W programie artystycznym wzięły udział przedszkolaki z Ośrodka Edukacji Przedszkolnej w Miernowie,  Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Złotej oraz dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej. Dzieci zaprezentowały się w tańcach, piosenkach, grze na akordeonach, okolicznościowych wierszach oraz scence rodzajowej. Słowa piosenek nawiązywały do Dnia Matki, Dnia Rodziny, Dnia Dziecka – świąt rodzinnych obfitujących w ostatnie dwa miesiące roku szkolnego. Występ naszych dzieci prowadzili chłopcy: Szymon Ceś oraz Aleks Niedbalski, którzy również zaznajomili wszystkich zebranych z historią i ciekawostkami dotyczącymi Dnia Dziecka. Organizatorki zapewniły dzieciom wiele atrakcji. Były zabawy ruchowe z animatorem oraz zabawny klown, Za piękne występy dzieci i młodzież dostała słodkie upominki. Dzień ten przyniósł nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom wiele wzruszeń i radości.

        • Dzień Dziecka w szkołach
          • Dzień Dziecka w szkołach

          • 1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszych szkołach również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie uczestniczyli w zajęciach o charakterze rekreacyjno-sportowym na boisku szkolnym, bawili się przy muzyce, śpiewali, tańczyli i oglądali bajki.

            Miłą niespodziankę dla uczniów przygotowała Rada Rodziców oraz właścicielki  sklepów ,,Lewiatan”  i ,,Delikatesy Centrum” . Serdecznie dziękujemy za przygotowaną kiełbaskę z grilla, napoje, lody i cukierki.

            To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu emocji. Wszystkim uczniom naszych szkół życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

             

        • Dzień Dziecka w Ośrodku Edukacji w Miernowie
          • Dzień Dziecka w Ośrodku Edukacji w Miernowie

          • 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Tego dnia rodzice składają swoim dzieciom życzenia i wręczają im prezenty. Również nauczyciele nie zapominają o swoich uczniach. W Ośrodku Edukacyjnym w Miernowie dzieci miały dzień wypełniony zabawą, konkursami i pysznym poczęstunkiem.

            Radość dziecka jest najważniejszą wartością dla dorosłych.

        • Ośrodek Edukacji w Miernowie - Poznajemy zawody
          • Ośrodek Edukacji w Miernowie - Poznajemy zawody

          • Przedszkolaki z Miernowa  doskonale łączą zabawę z nauką. Najlepiej jest uczyć się przez działanie. Poznając różne zawody  - wychowawczyni pani Agnieszka Haruza zaprosiła na zajęcia: kominiarza, stomatologa i kucharkę. Dzieci słuchały zaproszonych gości z wielkim zainteresowaniem, same również włączyły się w działanie. Przygotowały w przedszkolu przepyszny posiłek.   Gratulujemy kulinarnych sukcesów.

        • Mobilne  Planetarium
          • Mobilne Planetarium

          •  

            Dnia 31 maja 2022 roku do szkoły podstawowej w Złotej przyjechało mobilne planetarium. Była to specjalna kopuła o wymiarach:  5,5 m. średnicy, 3 m. wysokości.

            Maluchy oglądały ,,Park dinozaurów’’ - 30 minutową projekcję w formie animowanej podczas której poznali   najpopularniejsze gatunki dinozaurów.

            Dla uczniów starszych klas seans dotyczył Wszechświatu. Uczniowie pogłębili wiedzę związaną z powstaniem  Układu Słonecznego , zorzy polarnej, budową teleskopu. Poznali wiele ciekawostek na temat słynnych podróży na księżyc  oraz zobaczyli animację – rollecoaster międzyplanetarny.

            Była to astronomiczna przygoda na miarę mobilnego Kosmosu.

        • Wycieczka   do Trójmiasta, Torunia i Malborka
          • Wycieczka do Trójmiasta, Torunia i Malborka

          • W dniach 10-13 maja 2022 odbyła się trzydniowa wycieczka do Trójmiasta oraz Malborka i Torunia. W wyjeździe uczestniczyło 50 uczniów z klas VII-VIII  ze SP w Złotej.

            W pierwszym dniu wycieczki  młodzież zwiedzała Gdańsk. Pierwszym punktem podróży było Westerplatte- Pomnik Obrońców Wybrzeża. Następnym przystankiem była gdańska Starówka ,gdzie siódmo i ósmoklasiści podziwiali między innymi Bazylikę Mariacką zwaną często „Koroną Gdańska”, największą w Europie świątynię wybudowaną z cegły. Kolejnym   punktem programu było  zwiedzanie  kolejnej dzielnicy  Gdańska-Oliwy ,które zakończyło  się wysłuchaniem koncertu organowego w przepięknej katedrze.

            Wtorkowe popołudnie uczniowie spędzili w Sopocie, gdzie spacerowali po molo oraz słynnym ,,Monciaku”. Następnie pojechali zobaczyć  Klif w Gdyni – Orłowie oraz Skwer Kościuszki, przy  którym cumuje: ORP Błyskawica, Dar Pomorza oraz pływający po morzach i oceanach żaglowiec Dar Młodzieży.

            Drugiego dnia wycieczki  młodzi podróżnicy podziwiali Półwysep Helski. Najpierw miało miejsce zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa,  a później  fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas pokazów, foki prezentowały swoje wdzięki, wskakiwały na brzeg. Karmienie fok połączone było z tzw. treningiem medycznym, podczas którego instruktorzy sprawdzali stan zdrowia fok oraz zapoznali uczestników pokazów z historią życia tych zwierząt, sposobami odżywiania, ich dietę, wiek, trasy wędrówek, najważniejszymi zagrożeniami i przyczynami śmierci, oraz problemami ochrony przyrody Bałtyku.

            Po wizycie w fokarium  uczestnicy wycieczki  odbyli rejs statkiem po Bałtyku .Wieczorem po powrocie   do Władysławowa, gdzie uczniowie byli zakwaterowani w urokliwym pensjonacie, młodzież wraz z opiekunami wybrała się na długi spacer nadmorską plażą.

            W ostatnim dniu wycieczki uczniowie zwiedzali zamek Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego

             w Malborku, gdzie zobaczyli    piękny dziedziniec otoczony krużgankami, kościół zamkowy, spichlerze, kuchnię rycerską

              i zbrojownię. Po opuszczeniu mrocznych murów krzyżackiej stolicy  uczniowie udali się do Torunia, gdzie wraz

             z przewodnikiem wybrali się na długi spacer ulicami  Starego Miasta. Młodzież  miała okazję zobaczyć Krzywą Wieżę, urocze  kamienice oraz  wysłuchać wielu ciekawych legend o mieście Kopernika. Była również możliwość “złapania” odrobiny szczęścia – wystarczyło tylko dotknąć żab, osiołka, pieska czy fragmentu średniowiecznego muru … i szczęście gwarantowane. Nie obyło się również bez skosztowania pysznych toruńskich pierników.

            Uczestnicy wycieczki  pomimo zmęczenia w bardzo dobrych  humorach wrócili do Złotej  w czwartek późną nocą.