•  Wiosenna Spartakiada Przedszkolaka
          • Wiosenna Spartakiada Przedszkolaka

•  W ramach przypadającego w miesiącu kwietniu Dnia Sportu w Hali Sportowej w Złotej odbyła się 4 kwietnia 2022 roku ,,Wiosenna Spartakiada Przedszkolaka”, w której uczestniczyły przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Złotej wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Wszystkich małych sportowców uroczyście powitała w hali dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych pani Mariola Warzecha w asyście pana Marka Purchli, który poprowadził Spartakiadę.

Zawody rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki w rytm muzyki. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem bawiły się biorąc udział we wszystkich przygotowanych dla nich konkurencjach sportowych.

Ogromną atrakcją dla maluchów był Tygrysek Felek-  pluszowa maskotka Hali Sportowej w Złotej, z którym każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkie przedszkolaki na zakończenie sportowych zmagań otrzymały medale ,,Super Sportowca”.

•                                                          Smacznie, zdrowo, kolorowo                                              - przedszkolaki robią wiosenne kanapki
          • Smacznie, zdrowo, kolorowo - przedszkolaki robią wiosenne kanapki

• W przedszkolu od najmłodszych lat rozwijamy świadomość prawidłowego i zdrowego odżywiania. W związku z tym przedszkolaki wiedzą jak dbać o swoje zdrowie. Dzieci z grupy Motylki i Biedronki samodzielnie wykonały więc na zajęciach zdrowe, wiosenne kanapki. Przyniosły do przedszkola wszystkie potrzebne składniki : pomidory, ogórki, rzodkiewkę, plasterki sera i wędliny. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zasad zdrowego odżywiania, a potem z przyjemnością zabrały się do pracy. Maluchy wykorzystały również do robienia kanapek wyhodowany przez siebie w przedszkolu szczypiorek i rzeżuchę.

Przedszkolaki przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Wspólne przygotowywanie posiłków sprawiło dzieciom dużo radości. Wiosenne, kolorowe i zdrowe kanapki były pyszne i szybko poznikały z talerzy.

Najlepiej bowiem smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

Wszystkie zaś przedszkolaki zasłużyły na tytuł MasterChefa.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów potrzebnych dzieciom do zrobienia kanapek.