• - Obrazek 1

 • Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku

  Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku

  ,,Nasza babcia jest jak wróżka, co otwiera bajkom drzwi

  A gdy kładzie nas do łóżka , mamy potem piękne sny...”

  ,,Gdy za oknem zima, gdy śnieg biały pada

  Dziadek siada przy kominku, bajki opowiada...”

  Zima to czas, w którym obchodzimy Święto Babci i Dziadka. Dzieci zaś bardzo lubią, gdy babcia czyta, a dziadek bajki opowiada. W związku z tym przedszkolaki z oddziału 3 i 4-latków gościły w swojej grupie babcię Meli - panią Małgorzatę Smak i dziadka Emila - pana Kazimierza Podrazę , którzy otworzyli maluchom drzwi do bajek.

  Babcia Gosia pięknie przeczytała bajkę pt ,,Wiktor i świąteczny prezent”oraz jedną z przygód Maszy i Niedzwiedzia, zaś dziadek Kazio w zabawny sposób opowiedział o przygodach Złotowłosej i trzech niedzwiadków.

  Wszystkie bajki przyniosły dzieciom ogromną radość i pozostawiły cudowne wspomnienia. Na koniec wizyty babcia Gosia poczęstowała wszystkie maluchy pysznymi pierniczkami, które specjalnie upiekła na to spotkanie.

  Serdecznie dziękujemy babci i dziadkowi za znalenienie chwili czasu, aby przyjść do naszego przedszkola.

  zdjęcia

 • Czekamy na święta Bożego Narodzenia

  Czekamy na święta Bożego Narodzenia

  Okres przedświąteczny w naszym przedszkolu był intensywnym czasem przygotowań do świąt. Dzieci poznały bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje. Przedszkolaki chętnie angażowały się we wszystkie zajęcia, które miały związek ze świętami. Wykonywały świąteczne ozdoby - łańcuchy, proste stroiki, choinki i bombki. W grupie 4-5 latków odbyły się warsztaty, na których dzieci wspólnie z rodzicami wykonały świąteczne stroiki, dekorowały przygotowane przez rodziców świąteczne babeczki.. Natomiast w klasie zerowej dzieci z rodzicami piekły i ozdabiały pierniki. Przedszkolaki podtrzymując tradycje świąteczne łamały się opłatkami i składały sobie życzenia Z wielkim zaangażowaniem ubierały przedszkolne choinki. Święta w przedszkolu to jednak nie tylko prace plastyczne. Dzieci uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.

  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola.

  zdjęcia

 • Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu

  Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu

  ,,Pędzą, pędzą białe sanie po srebrzystych szlakach

  wiozą,wiozą Mikołaja dookoła świata...”

    Taki krótki wierszyk recytowały przedszkolaki w grupie 3 i 4-laków w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na początku dzieci obejrzały spektakl teatralny ,,Awaria w fabryce Świętego Mikołaja”.Kiedy wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany moment Mikołaj wraz ze swoim elfem przyszedł do sali przedszkolnej.

    Najmłodsze przedszkolaki pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu i wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie.Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk.Trwało to jednak krótko.Maluchy dzielnie zaśpiewały bowiem piosenki, mówiły wierszyki i oczywiście chwaliły się ,że są grzeczne.

  Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent, zrobił wspólne zdjęcie,a potem musiał się pożegnać, ponieważ miał jeszcze odwiedzić starszaki.Wszystkie przedszkolaki postanowiły, że będą czekać na niego grzecznie przez kolejny rok. 

  zdjęcia

 • Mikołajkowe spotkanie w przedszkolu

  Mikołajkowe spotkanie w przedszkolu

  Nasze przedszkolaki na początku spotkania mikołajkowego obejrzały spektakl teatralny pt. ,,Awaria w fabryce świętego Mikołaja’’. Perypetie pomocników Mikołaja wzbudziły u dzieci zadowolenie i uśmiech na twarzy. Nadszedł jednak wreszcie długo oczekiwany moment, gdy usłyszały ,,Mikołajowe’’ dzwoneczki. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dzieci powitały Mikołaja piosenkami specjalnie przygotowanymi dla niego. Mikołaj nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
  A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

  zdjęcia

 • Mikołajkowe Towarzyskie mecze reprezentacji ZPO i Gimnazjum w Cieszkowach.

  Mikołajkowe Towarzyskie mecze reprezentacji ZPO i Gimnazjum w Cieszkowach.
  14.12.2018
  Reprezentacje dziewcząt i chłopców z Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej rozegrały w dniu 7 grudnia 2018 roku na hali sportowej Mikołajkowe Towarzyskie mecze z rówieśnikami z Gimnazjum w Cieszkowach. Dziewczęta rywalizowały w koszykówkę, natomiast chłopcy w piłkę nożną halową.Obydwa mecz zakończyły się zwycięstwem naszych reprezentacji.Dziewczęta swój mecz wygrały 43:8, chłopcy wygrali 6:2.Po zakończonych rozgrywkach wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali pysznym ptasim mleczkiem od Świętego Mikołaja.
   
  Drużyna dziewcząt grała w składzie:Oliwia Dusza,Natalia Cieślak,Iga Grzywna,Nikola Nowak,Oliwia Salwierak,Martyna Dusza,Amelia Nowak,Aleksandra Paździór,Angelika Buras,Agata Krawczyk,Aleksandra Kmiecik.
   
  Drużyna chłopców grała w składzie:Adam Banaszek,Daniel Domagała,Paweł Giereś,Jakub Koziara,Krystian Kądzielski,Grzegorz Lozia,Michał Marciszewski,Mateusz Marzec,Kamil Pawełczyk,Tomasz Piłat,Dominik Dziura,Mateusz Berowski.
   
  Opiekunami drużyn byli nauczyciele WF- Robert Siemieniec i Marek Purchla.
   

  Zdjęcia

 • Gminne Zawody w Tenisie Stołowym Drużynowym i Indywidualnym

  Gminne Zawody w Tenisie Stołowym Drużynowym i Indywidualnym
  14.12.2018
  W dniu 11grudnia 2018 roku,na hali sportowej ZPO w Złotej odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym Drużynowym i Indywidualnym Szkół Podstawowych i Gimnazjum.W rozgrywkach udział wzięli uczennice
  i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chrobrzu,Szkoły Podstawowej w Złotej i Gimnazjum w Złotej.W turnieju drużynowym rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach;w kategorii chłopców kl.IV-VI,uczniowie ze SP w Złotej wygrali ze SP w Chrobrzu 3:1.W kategorii dziewcząt kl.VII-VIII,uczennice ze SP w Złotej wygrały ze SP w Chrobrzu 3:0.W kategorii chłopców kl. VII-VIII,chłopcy ze SP w Złotej wygrali ze SP w Chrobrzu 3:0.
  Zwycięskie drużyny awansowały do Zawodów Powiatowych.Rozgrywki indywidualne podzielone zostały również na trzy kategorie.W kategorii dziewcząt kl.VI,VII,VIII i Gimnazjum rywalizacja zakończyła się następująco:
  I miejsce-Oliwia Dusza z Gimnazjum w Złotej
  II miejsce-Nikola Nowak ze SP w Złotej
  III miejsce-Agnieszka Lisikiewicz ze SP w Złotej
   
  Kategoria chłopców kl.IV,V,VVI:
  I miejsce-Maciej Bednarski ze SP w Chrobrzu
  II miejsce-Bartosz Siemianowski ze SP w Złotej
  III miejsce-Piotr Maciantowicz ze SP w Złotej
   
  Kategoria chłopców kl VII,VIII i Gimnazjum:
  I miejsce-Bartłomiej Radziejewski ze SP w Złotej
  II miejsce-Dawid Krawczyk z Gimnazjum w Złotej
  III miejsce-Krystian Kądzielski z Gimnazjum w Złotej
   
  Opiekunami młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Złotej byli nauczyciele WF-Robert Siemieniec
  i Marek Purchla.
  Uroczystego zakończenia zawodów i wręczenia pamiątkowych dyplomów najlepszym zawodniczkom i zawodnikom dokonała Pani dyr ZPO w Złotej Mariola Warzecha.
   
 • „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”
  11.12.2018

    Zastępca Komendanta Powiatowego  PSP w Pińczowie, brygadier Wojciech Bucki odwiedził  dzieci z klas I –III i przeprowadził  spotkanie  w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” na temat  zagrożeń w okresie grzewczym. Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Dzieci otrzymały ulotki informacyjno-edukacyjne na temat niebezpieczeństw jakie niosą ze sobą zagrożenie tlenkiem węgla oraz  pożary obiektów mieszkalnych. Strażak uświadomił dzieciom jakie korzyści niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w domach. 

  Zdjęcia

 • Świąteczne warsztaty przedszkolaków

  Świąteczne warsztaty przedszkolaków

  Święta tuż, tuż... A z jakim zapachem kojarzą nam się święta? Jednym z zieloną choinką, czerwonym barszczem z uszkami, karpiem, innym zaś ze świątecznymi pierniczkami.

  Właśnie takimi piernikami zapachniało w Przedszkolu w Złotej, bowiem 7 grudnia 2018r. przedszkolaki z oddziału 3 i 4-latków wraz z wychowawczynią i zaproszonymi paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Nieprowic: Bernardyną Mider-Skurą, Gabrielą Żelichowską i Edytą Tarka piekły świąteczne pierniki.W przedszkolu już od rana unosił się zapach korzennych przypraw.

  Maluchy najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki i czapki mikołajkowe na głowę. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, a także potrzebne przybory kuchenne. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki wraz z zaproszonymi paniami z ogromnym zapałem przystąpiły do pracy: wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki.

  Efektem wspólnych działań były pełne blachy ciasteczek, które zostały pod czujnym okiem pań upieczone w piekarniku. Potem, gdy pachnące łakocie ostygły dzieci pięknie udekorowały każdego pierniczka.

  Swoimi wypiekami przedszkolaki poczęstowały starszych kolegów, panią Dyrektor oraz inne panie, które uczą w szkole. Aromat pierniczków unosił się jeszcze długo po przedszkolnych salach, wprowadzając wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

  Dziękujemy serdecznie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Nieprowic za znalezienie czasu i przybycie do naszego Przedszkola w pięknych, regionalnych strojach oraz za słodkie upominki, które dostały przedszkolaki.

  zdjęcia

 • Święty Mikołaj w zerówce

  Święty Mikołaj w zerówce

  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do dzieci z grupy,,0’’.

  Wręczył wszystkim przedszkolakom paczki - a w nich dla każdego coś dobrego. Miłym akcentem spotkania były zdjęcia z naszymi gośćmi. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.

  Serdeczne podziękowania za prezenty składamy panu Robertowi Jagodzińskiemu właścicielowi firmy Rostal i pani Darii Cabaj.

  zdjęcia

 • Mikołaj u przedszkolaków

  Mikołaj u przedszkolaków

  ,,6 grudnia jak wszyscy wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie...” I tak też było  w tym dniu w Przedszkolu w Złotej, gdzie już od rana do grzecznych dzieci przyszły Mikołaje. Najpierw pojawiło się ich aż trzech z koszem pełnym słodkości, a potem zawitał specjalny Święty Mikołaj jakim była Mrówka.

  Sympatyczna Mrówka przywędrowała do naszego Przedszkola w towarzystwie uroczych Mikołajek. Przyniosła ona dla każdego grzecznego malucha upominek oraz słodkości.

  Przedszkolaki mówiły wierszyki, śpiewały piosenki oraz wspólnie tańczyły z przybyłymi gośćmi .Radości nie było końca.

  Dziękujemy serdecznie pani Karolinie Safian kierowniczce PSB Mini Mrówka w Złotej oraz pracownikom ,,Mrówki” za mikołajkową wizytę.

  zdjęcia

 • Warsztaty edukacyjno-świąteczne

  Warsztaty edukacyjno-świąteczne
  06.12.2018

  Na zaproszenie pań z  Koła Gospodyń Wiejskich w Nieprowicach i za zgodą dyrektora szkoły p. Marioli Warzecha, uczniowie klas I –III wraz z wychowawczyniami  przybyli 5 grudnia 2018 roku do remizy OSP na warsztaty edukacyjno-świąteczne. Z racji zbliżających się świąt tematyka prac była związana z Bożym Narodzeniem.

  Dzieci pracowały w czterech grupach pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, rodziców i oczywiście pań z KGW. Wykonały dekorację stołu własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi, ubrały choinkę, wykrawały i ozdabiały ciasteczka, robiły ciasto ,,Zebrę’’ oraz pierogi. Zaznaczyć trzeba, że chłopcy nie ustępowali dziewczynkom w zakresie zaangażowania. Następnie przy pięknie udekorowanym  stole dzieci degustowały przygotowane smakołyki. Punktem kulminacyjnym i zarazem wielką niespodzianką dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja i rozdanie prezentów.

  Warsztaty były jednym z aspektów współpracy ze środowiskiem lokalnym w zakresie kultywowania tradycji świątecznych.

  Wychowawczynie,  panie Jolanta Grzywna, Elżbieta Cicha i Renata Kotoniak serdecznie dziękują paniom z KGW w Nieprowicach za inicjatywę, zaangażowanie i poświęcony dzieciom czas.

  Zdjęcia

 • Mikołajkowy turniej

  Mikołajkowy turniej
  06.12.2018

  W hali sportowej w Złotej odbył się piąty mikołajkowy turniej piłki nożnej halowej z udziałem dzieci uczęszczających na popołudniowe pozalekcyjne zajęcia sportowe. Jubileuszowa edycja skupiła ponad pięćdziesięciu adeptów począwszy od czterolatków skończywszy na uczniach klasy VIII szkoły podstawowej. Nie zabrakło także rodziców, którzy od lat niezawodnie przygotowują słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Na zakończenie rozgrywek mikołajkowe paczki oraz pamiątkowy medal wręczył wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek w asyście  organizatorów turnieju.

  Zdjęcia

 • Spotkanie autorskie w bibliotece

  Spotkanie autorskie w bibliotece
  03.12.2018

  W Gminnej Bibliotece Publicznej  w Złotej  odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci  z klas I –III z panem Zbigniewem Kołbą - autorem książki ,,Znajdź  mnie i kiedyś odwiedź”. Tematem spotkania było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia  na podstawie książki „Znajdź  mnie i kiedyś odwiedź”. Autor umieścił na początku książki motto: "Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy", które było odczytane przez chętne dzieci. Nawiązując do motta  autor  zachęcał  uczestników do czytania książek, zgłębiania zawartej w niej wiedzy, dawał wskazówki jak się uczyć, żeby się nauczyć. Zwrócił uwagę jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu pełni odpowiednia  ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, trafnie odpowiadały na wszystkie zadawane  pytania.

  Dzieci i wychowawczynie serdecznie dziękują paniom  Celinie Dolińskiej i Karolinie Żydek za zaproszenie na spotkanie oraz słodki mikołajkowy upominek.

  Zdjęcia

 • Zabawa andrzejkowa

  Zabawa andrzejkowa
  30.11.2018

  W czwartek 29 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki doskonale bawiły się wraz z rodzicami i wychowawczyniami przy muzyce. Niektórych trudno było rozpoznać we wspaniałych kostiumach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Całość spotkania umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Zdjęcia

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU
  26.11.2018

    Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu świętowały uroczyście w dniu pluszowego misia w naszym przedszkolu już od samego rana. Każde dziecko przybyło ze swoim ukochanym misiem. Dzisiaj zabawom i tańcom nie było końca. Panie czytały dzieciom bajki o słynnych misiach, dzieci tańczyły przy piosenkach mówiących o misiach, wyklejały z materiału  i bibuły swojego ulubionego misia, rysowały i kolorowały swoje dzieła. Cały czas dzieci bawiły się ze swoimi misiami. Wszyscy świetnie się bawili. Dzień nam minął w wesołej i miłej atmosferze.

  Zdjęcia

 • Ćwierćfinał Małej Ligi

  Ćwierćfinał Małej Ligi
  26.11.2018
  W Iłży(woj. Mazowieckie) odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie Małej Ligi Piłki Ręcznej klas VII , VIII oraz III gimnazjum.. Reprezentacja naszej szkoły po pierwszym etapie eliminacyjnym,znalazła się w gronie sześciu pretendentów do kolejnego etapu półfinałowego.Ostatecznie po bardzo wyrównanych spotkaniach awans otrzymały drużyny z Iłży( Im) i Miedzierzy(II m). Nasi chłopcy zagrali z "sercem", pełne emocji i poświęcenia spotkania (min: Złota - Iłża 12:13 - mecz turnieju)

  Grali:Adam Banaszek,Daniel Domagała,Paweł Giereś,Krystian Kądzielski,Jakub Koziara,Dawid Krawczyk,Grzegorz Lozia,Michał Marciszewski,Mateusz Marzec,Mateusz Molenda,Kamil Pawełczyk,Tomasz Piłat,Piotr Purchla,Bartek Radziejewski. Opiekun Marek Purchla

  Zdjęcia

 • Akcja warzywko 2018

   Akcja warzywko 2018
  25.11.2018
   
  PODZIĘKOWANIE
   
   
   
  Uczniowski Klub Sportowy Złota, Zespół Placówek Oświatowych w Złotej oraz Fundacja VIVE Serce Dzieciom,  składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom piątej  edycji
  " Akcji warzywko 2018".

   Pomimo tegorocznej suszy i porównywalnie do ubiegłych lat wysokich cen warzyw koordynowana przez nauczycieli i  wolontariuszy z naszej szkoły akcja, przebiegła bardzo sprawnie i obficie.Ilość zebranych płodów rolnych przeszła oczekiwania nas wszystkich.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

   

 • Wycieczka przedszkolaków do Oceaniki

  Wycieczka przedszkolaków do Oceaniki

  21.11.2018 r. przedszkolaki z oddziału 3 i 4-latków z Przedszkola w Złotej wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami: Anną Kowalską i Ewą Kozłowską wybrały się na całodniową wycieczkę autokarową.

  Maluchy pojechały po raz pierwszy autobusem, co już było dla nich dużą atrakcją, do Kompleksu Świętokrzyska Polana do Oceaniki, która znajduje się w miejscowości Chrusty koło Kielc.

  Oceanika to zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń, a także zwierząt wodnych, które nie występują już w warunkach naturalnych i stanowią prawdziwe unikaty.

  Przewodnik opowiedział dzieciom o wszystkich gatunkach zwierząt znajdujących się w ekspozycji Oceaniki. Przedstawił ich życie i zdradził tajemnice znane tylko nielicznym.

  Największą atrakcją były rekiny, płaszczki i zatopiony podwodny statek piracki oraz ulubione filmowe rybki Nemo. Przedszkolaki mogły też samodzielnie pokarmić rybki.

  Maluchy wzięły również udział w warsztatach plastycznych ,,Magiczne sztuczki w słoiku”, podczas których wykonały swoje własne mini akwaria w szklanych słoikach, co stanowiło wspaniałą pamiątkę z wycieczki.

  W drodze powrotnej przedszkolaki i ich rodzice zatrzymali się w galerii handlowej, gdzie każdy miał chwilę czasu dla siebie.

  Wszyscy wrócili z wycieczki trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.

  zdjęcia

 • Śniadanie daje moc

  Śniadanie daje moc
  22.11.2018

  Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania uczniowie z klas I –III   po raz trzeci  włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali  śniadanie. Dzieci miały przy tym frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice  uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również jogurtów, soków i wody mineralnej.

  Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia w oparciu o poznane zasady żywienia.

  Zdjęcia

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
  Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
  ul. Parkowa 4
  28-425 Złota
 • 41-3561614

Galeria zdjęć