Zapraszamy
,,KOBIETY JAK TE KWIATY..."
To motto uroczystej akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Nasze wspaniałe Panie, Koleżanki i Dziewczęta zostały powitane przez prowadzących akademię uczniów słowami ,,Kobiety są jak słońce, które swoim blaskiem oświetla nasze codzienne życie". Na początku wybrzmiały dla nich słowa piosenek ,,Być Kobietą" i ,,Tyle słońca". Oprócz piosenek w programie artystycznym znalazły się skecze, scenka kabaretowa, taniec i utwory muzyczne w wykonaniu zespołu instrumentalnego. Nie zabrakło tradycyjnego ,,Sto lat" dla wszystkich kobiet i życzeń od mężczyzn. Były również kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.
Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Mariola Warzecha podziękowała młodym artystom za wspaniały występ i męskiej części grona pedagogicznego za przygotowanie uroczystości. Uroczystość przygotowali panowie: T.Kura, R.Siemieniec i M.Purchla. Dekorację wykonały panie: R.Kotoniak i A.Kumor.
22
Złota Szkoła NBP-Lekcje z ekonomią
Jak już wcześniej informowaliśmy nasza szkoła zgłosiła swój udział w Ogólnopolskim Projekcie „Złotej Szkoły NBP”. W ramach projektu mamy do wykonania 3 zadania. Jedno z nich już za nami .
Opiekunowie projektu p. R.Wojas, p. M. Nowak-Wawrecka, p. M. Purchla przeprowadzili Lekcje z ekonomią na temat „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”. Pani M. Nowak-Wawrecka wprowadziła uczniów klas I-III w „Świat pieniądza”. Pan M.Purchla przedstawił uczniom klas IV-V rolę „Narodowego Banku Polskiego”, natomiast P. R.Wojas poprowadziła w klasach VI-VII lekcję na temat: „Pieniądz i jego funkcje”.
Podczas zajęć zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat polskiego złotego oraz jego roli w życiu każdego z nas. Dzięki zadaniom warsztatowym mieli okazję wspólnie poszukiwać odpowiedzi na zadane pytania, świetnie się przy tym bawiąc.
Przed nami kolejne zadania: Warsztat uczniowski. Jesteśmy gotowi do działania!
Tekst: M.Nowak-Wawrecka
Zdjęcia: M.Nowak-Wawrecka, J.Grzywna, K. Molenda
6
Zajęcia w Hali Sportowej w Złotej
Po feriach, w trakcie których prowadzone były prace konserwacyjne, wznowione zostały popołudniowe pozalekcyjne zajęcia sportowe w Hali Sportowej w Złotej.
Przedszkolaki z dwóch grup wiekowych 3-4 latki i 4-5-latki oraz z zerówki uczestniczą systematycznie w zajęciach ogólnorozwojowych, w trakcie których już od najmłodszych lat wyrabiają w sobie nawyk do aktywnego, sportowego, a przede wszystkim zdrowego trybu życia.
Dzieci z klasy 0 i klas I-III biorą udział w zajęciach z piłki nożnej, zaś dzieci z klas IV- VIII w zajęciach z koszykówki, tenisa stołowego, piłki nożnej, badmintona oraz w zajęciach ogólnorozwojowych. Do dyspozycji jest również siłownia i bilard.
Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do aktywnego spędzania z nimi czasu i uczestnictwa w zajęciach sportowych.
,,Wszystko bowiem zaczyna się od przedszkola, a sport to samo zdrowie!”
Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, dorosłych do udziału w zajęciach w hali według ustalonego poniżej harmonogramu oraz po wcześniejszym skontaktowaniu się z kierownikiem Hali Sportowej w Złotej p.Markiem Purchlą.
Tekst: Anna Kowalska
Zdjęcia: Edyta Szczepanowska, Klaudia Bochniak
20
,,Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie "
29 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja poświęcona działalności zbrojnego podziemia antykomunistycznego w Polsce w pierwszych latach po II wojnie światowej . Prelekcja została przygotowana przez uczniów klasy VIII pod opieką pani Grażyny Zachariasz. Okazją do jej zorganizowania jest obchodzony corocznie 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych . W prelekcji wzięli udział uczniowie Klas IV - VIII wraz z wychowawcami. Uczniowie przedstawili genezę narodzin podziemia antykomunistycznego w Polsce w końcowym okresie wojny sylwetki kilkunastu najbardziej zasłużonych żołnierzy niezłomnych oraz ich losy - w większości przypadków niezwykle tragiczne. Wyjaśnili ponadto skąd wzięło się określenie ,, Żołnierze Wyklęci " i przyczyny ustanowienia święta im poświęconego w dniu 1 marca. Prelekcja była połączona z prelekcją multimedialną .
Dzień Dinozaura w przedszkolu
26 lutego przypada w kalendarzu Dzień Dinozaura. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Motylki, Biedronki i Pszczółki odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Nasze przedszkole zamieniło się w tajemniczy park jurajski. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację o dinozaurach, z której dowiedziały się kiedy i jak żyły dinozaury, czym się żywiły i jak wyginęły. Zapoznawały się z nazwami i wyglądem dinozaurów na podstawie książek, albumów, ilustracji. Dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Uczestniczyły w szeregu zabaw ruchowo- naśladowczych oraz bawiły się przy piosenkach o dinozaurach. Nie zabrakło również ciekawych zabawach plastycznych związanych z tematyką zajęć.
Dzień Dinozaura przeniósł przedszkolaki w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Był dla dzieci dużą atrakcją, a przede wszystkim wspaniałą zabawą.
Tekst: Anna Kowalska
Zdjęcia: Marta Napora, Renata Magdziarz, Katarzyna Marzec, Anna Kowalska
20
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
„Kocham babcię, kocham dziadka,
to nie żarty moi mili.
Dzisiaj im życzenia składam,
by 100 latek jeszcze żyli!”
Do Przedszkola w Złotej, do grupy „Motylków”, „Biedronek” i „Pszczółek” przybyli długo oczekiwani goście: babcie i dziadkowie. Właśnie dla nich wszystkie dzieci, pod okiem swoich pań: Anny Kowalskiej, Katarzyny Marzec i Renaty Magdziarz, przygotowały niezwykłe przedstawienia. Swoją obecnością zaszczyciły nas też panie dyrektor: Mariola Warzecha i Renata Wojas.
Przez trzy kolejne dni: 6.02, 7.02 i 8.02.2024, poszczególne grupy dawały popis swoich umiejętności – dzieci śpiewały, grały na instrumentach, recytowały wiersze oraz tańczyły, również w języku angielskim. Wszystko dla swoich dziadków. Wyjątkowej oprawy dodawały piękne stroje przedszkolaków.
Życzeniom nie było końca! Dzieci wyraziły też wdzięczność, wręczając gościom przygotowane przez siebie upominki, a za występ dostały gromkie brawa.
Na zakończenie wszyscy częstowali się słodkościami, o które zadbali Rodzice – dziękujemy!
Tekst: R. Magdziarz, K. Marzec, A. Kowalska
Zdjęcia: M. Wilk, M. Szczęsna, E. Golowska, K. Bochniak
485
,,Złota Szkoła NBP"-ogólnopolski projekt
Od trzech tygodni nasza szkoła ubiega się o tytuł „Złotej Szkoły NBP” – jest to Ogólnopolski projekt w którym uczestniczy bardzo dużo szkół z całej Polski. Utworzyliśmy Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która pracuje nad wykonaniem 3 zadań zleconych przez NBP. Relację z wykonanych zadań umieścimy za pośrednictwem specjalnej konkursowej platformy.
Myślimy, że Program Złote Szkoły będzie super przygodą i jednocześnie świetnym przykładem nauki przez zabawę.
Nasza drużyna liczy 9 osób a naszymi opiekunami są: p. R.Wojas, p. M. Nowak-Wawrecka, p. M. Purchla.
Mamy już pierwsze sukcesy !!!!!. Uczestniczyliśmy w webinarze „Złoty i Bank Polski SA” i przesłaliśmy poprawne odpowiedzi na trzy pytania dotyczące wiedzy przekazanej w trakcie tego wydarzenia. Pięć osób z naszej szkoły znalazło się w gronie zwycięzców. Wiemy, że czeka nas mnóstwo pracy, jesteśmy mocno zmotywowani i gotowi na nowe wyzwania.
Tekst: R. Wojas
Rekrutacja do Przedszkola i klasy I Szkoły Podstawowej w Złotej na rok szkolny 2024/25
Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej zaprasza do składania wniosku o przyjęcie dziecka do:
- oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Złotej, ul. Parkowa 4 , 28-425 Złota,
- Przedszkola Samorządowego w Złotej , ul. Parkowa 4 , 28-425 Złota,
- klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Złotej , ul. Parkowa 4 , 28-425 Złota,
Termin składania wniosków: od 12 lutego 2024 r do 01 marca 2024r.
Złoto dla Złotej
Trzydziestego pierwszego stycznia 2024 r. uczestniczyliśmy w uroczystej Gali w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, podczas której ogłoszono zwycięzców w konkursie „Odblaskowa szkoła”. Cieszymy się, że to właśnie Nasza szkoła zajęła I miejsce. A konkurencja była bardzo duża, bo w konkursie wzięło udział 40 placówek.
Uczniowie naszej szkoły podjęli szereg działań, mających na celu nie tylko wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, ale również uświadomienie społeczności szkolnej i pozaszkolnej- mieszkańców, emerytów – jak ważne jest noszenie odblasków szczególnie w porze jesienno-zimowej.
Za zajęcie I miejsca otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł, duży głośnik z funkcją karaoke i oświetleniem, statuetkę i tytuł Odblaskowej Szkoły. Przed nami kolejny etap, tym razem Ogólnopolski. Trzymajcie kciuki!!!
Naszą szkołą podczas gali reprezentowała Pani Dyrektor Mariola Warzecha, Pani wicedyrektor i jednocześnie koordynatorka konkursu Renata Wojas, koordynatorzy Pani Mirosława Nowak- Wawrecka i Pan Marek Purchla oraz jedenaścioro uczniów. W czasie tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Złota Pana Tadeusza Sułka, który wspierał Nas w działaniach konkursowych.
https://radiokielce.pl/1151690/te-szkoly-potrafia-zadbac-o-bezpieczenstwo-uczniow/
https://kielce.tvp.pl/75691914/odblaskowa-szkola-konkurs-dla-uczniow-rozstrzygniety
Autor tekstu: Mirosława Nowak-Wawrecka
Autor zdjęć: Marek Purchla
20
Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka
30 stycznia 2024 roku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowane przez uczniów klas drugich i trzeciej. To szczególnie wyjątkowe święto rodzinne, które łączy pokolenia, przypomina wartości rodzinne, buduje więzi pokoleniowe i cenne wspomnienia. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci recytacją, śpiewem, tańcem i grą na instrumentach muzycznych wyrażały szacunek i wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, opiekę, dobre słowo, pomoc w trudnych sytuacjach i wspólnie spędzony czas. Na koniec uroczystości wnuczęta zaśpiewały „100 lat”, a następnie obdarowały gości własnoręcznie zrobionymi prezentami. Życzenia Babciom i Dziadkom złożyła również Pani Dyrektor Mariola Warzecha oraz Pan Wójt Tadeusz Sułek. Spotkanie to było wyjątkowe. Pełne radości, uśmiechu i wzruszeń. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym składamy serdeczne podziękowanie.
Zapraszamy do obejrzenia relacji video:
https://www.youtube.com/watch?v=tkbke4W8l9g
Tekst: J.Grzywna
105
DZIEŃ BABCI I DZIADKA w oddziale „0”
„Dzisiaj w naszej sali jest bardzo wesoło,
bo babcie i dziadków widzimy wokoło”Tymi słowami dzieci z grupy przedszkolnej „0” powitały gości przybyłych na wyjątkową uroczystość – Dzień Babci i Dziadka, która odbyła się 26 stycznia w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Anny Dracz i Magdaleny Tyc. Na tle barwnej, pełnej serduszek dekoracji przedstawiły krótką scenkę teatralną pt. „Dary Nowego Roku”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły polkę, a na koniec złożyły życzenia. Dzieci podziękowały babciom
i dziadkom za miłość, cierpliwość, troskę i opiekę oraz wręczyły piękne laurki. Dziadkowie nagrodzili występ gromkimi brawami, a na ich twarzach widać było radość, uśmiech i dumę z wnucząt.Pani dyrektor Mariola Warzecha podziękowała przedszkolakom za występ oraz złożyła babciom
i dziadkom życzenia zdrowia, radości i pociechy z wnuków. Następnie rodzice, w imieniu przedszkolaków, zaprosili wszystkich gości na słodki poczęstunek.Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie wszystkim
w pamięci.17
Kiermasz nowych książek w naszej szkole
Od 5 stycznia 2024 r. w naszej szkole trwa kiermasz nowych książek. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz książek z Księgarni Tuliszków. Dzieci i młodzież, a także ich rodzice i nauczyciele mają okazję kupić w szkole nowe książki w bardzo atrakcyjnych cenach. Wśród nich są: kolorowanki, łamigłówki, książki edukacyjne, komiksy. Wszyscy maja okazję wybrać książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
Organizacją tego wydarzenia czytelniczego zajęli się uczniowie klasy VII pod moim czujnym okiem😊 Bardzo Wam dziękuję za pomoc😊
Okazało się, że dzieci chętnie kupują książki, dlatego kiermasz nadal trwa, choć książek już coraz mniej😊 Zachęcam do czytania i wspaniałej zabawy z książką, zgodnie ze słowami Wisławy Szymborskiej: Czytanie książek do najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Autorka tekstu i zdjęć: Mirosława Nowak-Wawrecka
6
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Szanowni Państwo,
uczniowie klas I-III naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jego tematem jest bezpieczeństwo dziecka ujęte w pięciu obszarach. Oprócz szkoły są to: dom, internet, relacje z rówieśnikami oraz droga. Program wspiera dzieci w zachowywaniu bezpieczeństwa. W końcu wiedza o tym, jak zachowywać się bezpiecznie działa lepiej, niż niejedno ubezpieczenie!.
Cykl lekcji o bezpieczeństwie zakończy się Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa, a po wypełnieniu przez nauczyciela Ankiety Podsumowującej szkoła otrzyma Certyfikat i wzór Dyplomu dla uczniów.
Realizując ten program dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, które w przystępny sposób pokażą im, jak prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach życiowych. Ciekawa i atrakcyjna forma przekazu na pewno przyczyni się, do tego, że dzieci szybciej zapamiętają przekazane im informacje przez Super Bohaterów.
Również dla Państwa jako rodziców na stronie Akademii Bezpiecznego Puchatka w Strefie dla rodziców znajduje się szereg artykułów o bezpieczeństwie dziecka na co dzień np.
1. Zdrowe relacje z rówieśnikami – dlaczego warto uczyć ich już najmłodsze dzieci?
2. 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 – dlaczego Twoje dziecko powinno go znać?
3. Ferie zimowe z dzieckiem. Jak się bawić, aby było bezpiecznie?
4. Bezpieczeństwo dziecka w domu. 6 ważnych zasad, o których powinieneś pamiętać
5. Dziecko na drodze. O czym trzeba pamiętać, aby zadbać o jego bezpieczeństwo?
Zapraszam do przeczytania artykułów:
Życzenia
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku, życzę najpiękniejszego czasu spędzonego razem z najbliższymi w zdrowiu, spokoju i radości, z dala od codziennych trosk.
Mariola Warzecha
dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej
Koncert kolęd.
- 51
Pomagamy - Razem możemy tak wiele
Uczniowie, przedszkolaki i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej okazali wielkie serce zbierając pieniądze na rzecz mieszkańców Hospicjum w Busku – Zdroju. Pod kierunkiem pani Barbary Kasperkowicz i Ewy Kozłowskiej zebraliśmy kwotę 2395,44 zł. Szczególnie serdecznie za ten dar dziękujemy rodzicom, którzy przez taką postawę uczą swoje dzieci wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka.
Puszkę z datkami odebrał z naszej szkoły dyrektor hospicjum pan Jarosław Zatorski, który podziękował dzieciom za dobre serce i złożył Wszystkim darczyńcom świąteczne życzenia.
Dziękujemy za piękny dar pomocy.
Tekst: R. Wojas
1
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy… Wieczór z Szymborską w ZPO w Złotej
Te słowa Wisławy Szymborskiej rozpoczęły niepowtarzalny wieczór 18 grudnia 2023 r.
w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej. Piosenkę z tekstem Mistrzyni zaśpiewali uczniowie klasy VII, którzy od momentu ogłoszenia Roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej przystąpili do Projektu „Mistrzyni Szymborska”.Wieczór z Szymborską był zwieńczeniem naszych działań projektowych. Okazało się, że udział w projekcie był dla młodzieży klasy VII nie tylko zadaniem edukacyjnym, ale przede wszystkim wspaniałą lekcją życia. Opowiedziała „o sobie sama Isia (tak zdrobniale zwracała się do poetki rodzina), a wiersze odczytali zaproszeni goście i uczniowie. W rolę Wisławy Szymborskiej wcieliła się Anna Rasińska - uczennica kl. VII. Było filozoficznie, ale radośnie, miło, optymistycznie, po prostu Pięknie! Tak jak lubiła Mistrzyni!
Serdecznie dziękujemy:
Panu Wójtowi Gminy Złota Tadeuszowi Sułkowi
Panu Sekretarzowi Gminy Złota Ireneuszowi Gołuszce
Pani wicedyrektor - Renacie Wojas
Panu doktorowi Tomaszowi Woźniakowi Kierownikowi SZOZ w Złotej
Ks. dr. Grzegorzowi Kaliszewskiemu Proboszczowi Parafii w Złotej
Nauczycielom ZPO w Złotej:
Pani Barbarze Nowakowskiej,
Ewie Grzywnie
Markowi Purchli za odczytanie wybranych utworów Wisławy Szymborskiej.
Dziękuję moim uczniom, za to, że jak zwykle stanęli na wysokości zadania oraz ich Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji Wieczoru z Szymborską:
- Bartoszowi Górniakowi
- Karolinie Jaworskiej
- Kornelii Kabat
- Weronice Kaszy
- Joannie Lozi
- Wiktorii Marzec
- Julii Molędzie
- Wiktorii Nowak
- Karinie Pieterwas
- Oliwio Przeniosło
- Pawłowi Przyłuckiemu
- Antoninie Purchli
- Annie Rasińskiej
- Maksymilianowi Rusieckiemu
- Natalii Soi
- Kamili Wójcik
- Kamili Ziętek
- Pawłowi Ziółkowskiemu
Wieczór z Szymborską przygotowali:
Grażyna Zachariasz - scenografia
Renta Wojas prezentacja multimedialna
Marek Purchla - nagłośnienie
Mirosława Nowak-Wawrecka - koordynator projektu
Tekst: Mirosława Nowak-Wawrecka
Zdjęcia: Agnieszka Rasińska
40
ODWIEDZINY MISIA TEDDY EDDIE W PRZEDSZKOLU
Grupa „Pszczółki” zwyciężyła w konkursie z okazji Dnia Misia, zorganizowanym przez Szkołę Języków Obcych „Let`s Talk” z Pińczowa i wygrała Przedstawienie Edukacyjne Eddie`s Show. Dodatkowo miś Teddy Eddie odwiedził wszystkie dzieci z całego przedszkola.
Zasady konkursu były proste – wygrywa to przedszkole, które na platformie Facebook uzyska najwięcej polubień komentarza zgłaszającego. Dzięki zaangażowaniu Rodziców przedszkolaków, udało się uzyskać największą ilość lajków, tak więc miś odwiedził nasze przedszkole!
Panie Katarzyna Rzepa i Wiktoria Kwiecień przeprowadziły zajęcia językowe, w których główną rolę odegrał miś. Dzieci wspólnie z nim tańczyły, śpiewały i bawiły się. Mogły też pochwalić się wierszami, wyliczankami i piosenkami, których nauczyły się podczas swoich zajęć języka obcego w przedszkolu. Dodajmy, że uczą się angielskiego od początku pobytu w przedszkolu, co sprawia im wielką radość i przynosi efekty. Niemal każdego dnia poznają nowe słowa, poprzez zabawę i zróżnicowane metody pracy, przyswajają język obcy. W zajęcia włączyła się też jedna z mam.
Na zakończenie wszystkie przedszkolaki zrobiły sobie zdjęcie z misiem, przytuliły go, co wywołało na ich twarzach ogromny uśmiech.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym dzieci w przedszkolu przeżyły kolejny ciekawy
i wyjątkowy dzień.Tekst: Monika Wilk, Renata Magdziarz
Zdjęcia: Renata Magdziarz, Edyta Soja16
WYJAZD KLAS V-VIII DO RADIA KIELCE
Dnia 15 grudnia uczniowie klas V-VIII pod opieką swoich wychowawców i pedagoga szkolnego udali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach działającego przy Radiu Kielce. Wyjazd ten był kontynuacją zajęć edukacyjnych, które miały miejsce w naszej szkole w listopadzie, a poruszały zagadnienie zjawiska dezinformacji i krytycznej analizy treści publikowanych przez media głównie za pośrednictwem Internetu. Tym razem uczniowie mieli okazję obserwować codzienną pracę dziennikarzy radiowych, zobaczyć pomieszczenia, sprzęt i technologie wykorzystywane w dziennikarskiej pracy radiowca. Otrzymali od wydawcy dnia informacje o sposobach weryfikacji i etapach gromadzenia rzetelnej treści do serwisu informacyjnego nadawanego na żywo oraz powstawania artykułu na stronę internetową Radia Kielce. Dowiedzieli się na czym polega manipulacja w mediach. Byli też naocznymi świadkami pracy realizatora dźwięku. Z zaciekawieniem słuchali o pracy w radiu. Uczennica klasy VII – Anna Rasińska skorzystała z szansy zagrania w sali koncertowej Radia Kielce wybranego przez siebie utworu na fortepianie, na którym grał sam Włodzimierz Pawlik - wszechstronny pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej, lider formacji Włodek Pawlik Trio, a także laureat nagrody Grammy za płytę "Night in Calisia".
Przy okazji pobytu w Kielcach, młodzież udała się do galerii Korona na zakupy świąteczne dla swoich bliskich. Miała czas wolny na odpoczynek, rozmowy i wspólny posiłek zacieśniający więzi koleżeńskie.
Ufamy, że zdobyta m.in. w Radiu Kielce wiedza, zaprocentuje w przyszłości u uczniów większym krytycyzmem wobec docierających z mediów wiadomości. Kto wie? A może spotkanie z dziennikarzami zainspirowało któregoś ucznia do wyboru w przyszłości takiego zawodu?
Autor tekstu: Barbara Nowakowska
Autor zdjęć: Bożena Krawczyk, Barbara Nowakowska
4
Archiwum Aktualności