• Dzień Edukacji Narodowej w ZPO

• Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

Z tej okazji 11 października 2024 r. w Zespole Placówek Oświatowych  w Złotej obchodziliśmy szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas; Va i Vb pod kierunkiem p. M.Gołuszki i p. H.Wojtasik piosenką, słowem i wesołymi scenkami z życia szkoły uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.

Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor Mariola Warzecha, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

W uroczystości brali udział przedstawiciele Samorządu Gminnego w osobach: zastępca wójta Jarosław Zaborowski oraz sekretarz Gminy Karol Kliś.

Każdy z pracowników otrzymał piękne kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.

Oprawę muzyczną przygotował p. Daniel Pyrz, dekorację: p. Ewa Zachariasz

Tekst: Małgorzata Gołuszka

Zdjęcia: Mirosława Nowak Wawrecka, Małgorzata Gołuszka

•                                                       Dzień Drzewa w przedszkolu
          • Dzień Drzewa w przedszkolu

• Dnia 7 października 2024 r. zaplanowaliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Drzewa. Jest to święto na cześć drzew. W Polsce Światowy Dzień Drzewa obchodzony jest corocznie                    10 października od 2003 roku. Datę tę wybrano dlatego, że koniec lata i początek jesieni to świetny moment na sadzenie nowych drzew.Obchody tego święta mają na celu podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety oraz promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia, promowanie ochrony środowiska i edukację ekologiczną społeczeństwa.

W tym dniu odbyły się w przedszkolu zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa i dowiedziały się jak wielkie znaczenie mają drzewa dla człowieka, zwierząt i całej przyrody. Podczas spaceru przedszkolaki oglądały drzewa, dotykały kory, liści i ich owoców.

Z wielkim przejeciem przyglądały się drzewom, które zostały zniszczone w lipcu w okolicy przedszkola  przez nawałnicę. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Jesienne drzewo”.

Święto Drzewa to bowiem doskonała okazja, aby kształtować postawę ekologiczną już od najmłodszych lat.

Tekst: Anna Kowalska

Zdjęcia: Anna Pobiega, Katarzyna Marzec, Anna Kowalska

• Program ,,Mały Mistrz”

• W ramach „Programu Mały Mistrz” w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej 4 października 2024r. w hali sportowej uczniowie klas: Ia i II uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego, na której poznali:

- budowę roweru;

- zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze;

- podstawowe przepisy ruchu drogowego;

-  znaki drogowe;

- zasady bezpieczeństwa na drogach;

Uczniowie również brali udział w próbie sprawnościowej na rowerze pokonując przygotowany tor jazdy pod czujną opieką nauczycieli wychowawców i koordynatorów projektu.

Nauczyciele dziękują bardzo rodzicom za udostępnienie rowerów na zajęcia.

Autor tekstu: Małgorzata Gołuszka

Autorka zdjęć: Monika Sułek

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W PRZEDSZKOLU

• Głośne czytanie w naszej placówce trwaJ Dzisiaj opowieści o Kocie w butach wysłuchały przedszkolaki. A przeczytały dla nich wychowawczynie: Pani Anna Kowalska, Pani Katarzyna Marzec i Pani Anna Pobiega oraz Pani Sylwia Merzwińska- logopeda i ja- Mirosława Nowak-Wawrecka – bibliotekarka. Dzieci wiedzą już co to jest biblioteka i chętnie oglądały książeczki, które dla nich przyniosłam. Nawet jeśli dziecko nie potrafi rozpoznawać litery i zrozumieć sensu wszystkich zdań,  czytanie sprawia, że  wiele zapamiętuje, rozwija mowę, a jednocześnie uwrażliwia. Dlatego WARTO CZYTAĆ DZIECIOM!

Zachęcam do tego wszystkich dorosłych i zapraszam do bibliotekiJ

Autorka teksu: Mirosława Nowak-Wawrecka

Autorki zdjęć: Anna Kowalska: Mirosława Nowak-Wawrecka