15 grudnia rozpoczął się próbny egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych. Trwał 120 minut.
Egzamin z przedmiotów humanistycznych obejmuje wiedzę z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz plastyki i muzyki. Składa się z kilku elementów, które sprawdzają ogólną wiedzę ucznia.
Część testowa, z pytaniami zamkniętymi i otwartymi, sprawdza czytanie ze zrozumieniem, interpretację tekstu, rozróżnianie faktów od opinii. Na dzisiejszym egzaminie tematem przewodnim były pomniki. Uczniowie korzystali m.in. z fragmentów "Kamieni na szaniec" i wiersza Wisławy Szymborskiej.
Podczas egzaminu uczeń musiał też napisać dwa własne teksty: ogłoszenie na projekt pomnika znanego artysty (w ramach sprawdzenia umiejętności korzystania z krótkich form) oraz rozprawkę na temat: Który z wybitnych współczesnych Polaków (XX i XXI wiek) zasługuje na pamięć potomnych.
Arkusz z przedmiotów humanistycznych składał się z 12 stron i zawierał 31 pytań otwartych i zamknięty
16 grudnia gimnazjaliści pisali próbny egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
Egzamin tradycyjnie sprawdzał wiedzę z takich przedmiotów jak: matematyka, chemia, biologia, geografia oraz fizyka i astronomia. Uczniowie otrzymali kartę odpowiedzi i zestaw pytań, na którego rozwiązanie mieli 120 minut. Maksymalny wynik jaki może uzyskać to 50 punktów..
17 grudnia 2010 - próbny egzamin z języków obcych (w naszym gimnazjum język niemiecki).
Egzamin trwał 90 minut, maksymalnie można uzyskać 50 punktów. Test składał się z dwóch części - pierwszej, przeznaczonej na słuchanie nagrań i wykonywanie zadań z nimi związanych i drugiej, poświęconej na czytanie ze zrozumieniem.
Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem wygląda podobnie do tego, jaki dla gimnazjalistów przygotuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Podobne będą także arkusze egzaminacyjne.
Naszym gimnazjalistom życzymy powodzenia!