Polski Komitet Olimpijski już po raz XXXII organizuje Konkurs na opowiadanie o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego. Tym razem udział w konkursie zadeklarowała uczennica naszej szkoły. Amelka ma już pomysł i go realizuje😊 Pani Mirka Nowak-Wawrecka, jako Opiekun naukowy, czeka cierpliwie, aby przeczytać pracę i zgłosić ją do konkursu.
Konkurs o tematyce olimpijskiej
Będzie Piękne Czytanie!
Dwie uczennice klasy VIII zgłosiły swój udział w VI Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja
w Pińczowie. Amelia i Magda już wzięły się do pracy. Pierwszy krok za nimi - teksty wybrane, teraz tylko ćwiczenia pod okiem pani Mirki Nowak-Wawreckiej😊 Trzymamy kciuki! Powodzenia Dziewczyny!
Kieszonkowa Misja klasy V
Weźmiemy udział w Programie Edukacyjnym Misja Kieszonkowe, organizowanym przez BNP Paribas Bank Polska S.A. Nasza wychowawczyni – pani Mirosława Nowak-Wawrecka już zgłosiła naszą klasę V do udziału w programie, którego celem jest uczenie dzieci jak bezpiecznie obchodzić się z produktami bankowymi i mądrze gospodarować kieszonkowym. Po przeprowadzeniu cyklu lekcji na godzinach wychowawczych zgłosimy swój udział
w konkursie, może uda nam się wygrać wymarzoną wycieczkę😊Trzymajcie kciuki!!!
Klasy 1 – 3 w kinie na powitanie Wiosny!
Nasi najmłodsi uczniowie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny udali się do kina „Helios” w Kielcach. Dzieci obejrzały film ,, Wiki i jej Sekret” Film wzruszył do łez niejednego młodego widza! Wyjazd do kina był bardzo udany. Zachowanie naszych uczniów zasługuje na pochwałę. Dzieci pamiętały o zasadach bezpiecznego poruszania się, dzięki czemu, wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do szkoły. Opiekę sprawowali: J.Grzywna, E.Cicha, R.Kotoniak i R.Siemieniec.
Wycieczka – NARESZCIE !
Jak dobrze! W końcu udało nam się pojechać do kina! Z inicjatywy pani Mirosławy Nowak-Wawreckiej 10 marca 2022 r. wybraliśmy się do kina. My tzn. uczniowie klas IV -VIII Szkoły Podstawowej w Złotej z wychowawcami. Mogliśmy wybrać dowolny film, większość zdecydowała się na Uncharted – amerykański film przygodowy w reżyserii Rubena Fleischera, którego treść została oparta na serii gier komputerowych Uncharted wyprodukowanych przez studio Naughty Dog. Bardzo nam się podobało!
Ten wyjazd był nam bardzo potrzebny. Nie tylko dlatego, że nie było lekcji. Najważniejsze było to, że mogliśmy spędzić czas w innej scenerii, w innym miejscu, nie myśląc o nauce, po prostu miło i sympatycznie. Powygłupiać się i pośmiać z byle czego😊 Czekamy na kolejny wyjazd, oby jak najszybciej😊
Powitanie wiosny w szkołach filialnych
Uczniowie klas młodszych Szkoły Filialnej w Chrobrzu powitali wiosnę. 21 marca przyszli do szkoły w kolorowych strojach, obejrzeli film o zwiastunach wiosny, a informacje w nim zawarte wykorzystali w quizie "Co wiemy o wiośnie?". Dzieci wykonywały wiosenne kwiaty, rysowały Panią wiosnę oraz tradycyjnie topiły Marzannę w przepływającej przez Chroberz rzece Nidzie. Na koniec z radością bawiły się na placu zabaw.
27
Dzień Wody w przedszkolu
22 marca przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Złotej obchodziły Światowy Dzień Wody. Hasłem przewodnim zajęć była sentencja ,,Woda źródłem życia".
Dzieci badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda oraz jak oszczędzać wodę. Poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Wspólnie z wychowawczyniami maluchy wykonywały eksperymenty z wodą. Badały zachowanie się niektórych ciał w wodzie: sól, piasek, papier. Dzieci poznały również znaczenie wody w życiu człowieka oraz uświadomiły sobie, ile dla każdego z nas znaczy woda.
Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!
4
Wiosenne rozgrywki!
21 marca powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Aby uczcić ten dzień klasy 4-8 brały udział w grze terenowej. Ich zadaniem było odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej szkoły oraz odnaleźć skarby ukryte na jej terenie.
Jednak najważniejszym celem było aby każdy dobrze się bawił, co się udało!
Za grę terenową odpowiedzialny był Uczniowski Samorząd Szkolny.
30
Witaj Wiosno!
,,Tam daleko gdzie wysoka sosna
Maszeruje drogą mała Wiosna...''
21 marca my również pomaszerowaliśmy razem ze swoimi wychowawczyniami, aby powitać
Panią Wiosnę.
Barwnym korowodem z kukłami Marzanny, kolorowymi kwiatami w rękach i gaikami oraz ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy spod swojego przedszkola i przemaszerowaliśmy ulicami Złotej
nad pobliski strumyk, aby tam utopić Marzannę- symbol odchodzącej zimy, a powitać wiosnę.
Przechodząc chodnikiem koło Urzędu Gminy Złotej wszyscy pracownicy tej instytucji machali z okien budynku do nas radośnie. Również napotkani po drodze ludzie pozdrawiali nas serdecznie, a na ich twarzach momentalnie pojawiał się uśmiech. Czuliśmy więc, że ta utęskniona wiosna zagościła nie tylko w przyrodzie, ale i w sercach ludzi, którzy witali nas z radością.
Cieszymy się bardzo, że przyszła do nas wiosna, która zazieleni i ukwieci cały świat, podobnie jak w refrenie piosenki:
,,Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat
Gdy go w górę wznosi zazieleni świat''.
Wszystkim życzymy dużo wiosennego optymizmu i radości z każdego nadchodzącego dnia
Przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki
wraz z wychowawczyniami
Dziękujemy serdecznie rodzicom naszych przedszkolaków Państwu: Klaudii i Łukaszowi Bochniak - rodzicom Agatki, Urszuli i Grzegorzowi Dyni – rodzicom Natalki i Panu Michałowi Bochniakowi- tacie Mai za wykonanie dla przedszkolaków pięknych kukieł Marzanny.
16
Powitanie wiosny
21 marca dzieci z zerówki piosenkami, zabawami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Wesołą gromadą wyruszyły nad pobliski strumyk, gdzie wrzuciły do wody marzannę z głośnymi okrzykami: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy, bo Zimę żegnamy”. Do szkoły dzieci wracały z kolorowymi gaikami i kwiatami – symbolizującymi nową porę roku, tym razem śpiewając radosne piosenki o wiośnie. Wiosna powitała nas słoneczną i ciepłą pogodą, dlatego nie zabrakło również wesołych zabaw na karuzeli i huśtawkach. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy.
17
Dzień Kolorowej Skarpetki w przedszkolu
21 marca to dzień najbardziej pozytywnych i uśmiechniętych ludzi...
- Światowy Dzień Zespołu Downa!
Przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Złotej również pamiętały o tym dniu. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek ''nie do pary''.
Kolorowe skarpetki to bowiem symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów.
Maluchy założyły więc kolorowe skarpetki, aby zintegrować się i zwrócić uwagę na problemy tych ludzi.
,,Wszyscy jesteśmy bowiem różni, ale Tacy Sami! ''
Narodowy Dzień Pamięci ,, Żołnierzy Wyklętych ‘’
17 marca 2022r. w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej , z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się prezentacja historyczna adresowana do uczniów Klas VII i VIII .
Narodowy Dzień Pamięci ,, Żołnierzy Wyklętych ‘’ przypada na dzień 1 marca . Tego dnia
w 1951 r . w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie , zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia ,, Wolność i Niezawisłość ‘’ – proces WiN, Ppłk Łukasz Ciepliński ( ,, Pług ‘’ , ,,Ludwik ‘’ ) i jego najbliżsi współpracownicy .Podczas spotkania prelekcję wygłosił Marcin Salamon pracownik Pedagogicznej Biblioteki
w Pińczowie .W jasny i przystępny sposób podzielił się z uczniami swoją wiedzą na temat życia
i bohaterskich postaw ,, żołnierzy niezłomnych ‘’.W swoim wystąpieniu zwrócił także uwagę na te zagadnienia związane z wybuchem
i przebiegiem II wojny światowej, które w konsekwencji pchnęły żołnierzy i cywilnych patriotów do konspiracyjnej walki z radzieckim okupantem, oraz powojennymi, komunistycznymi władzami Polski . Wielu z nich zapłaciło za to swoim życiem .
Dzień Matematyki u przedszkolaków
,,Ciekawą zabawą dla każdego smyka może być matematyka”. Dowiedziały się o tym przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki, które obchodziły w swoim przedszkolu Światowy Dzień Matematyki. Matematyką można się bowiem bawić i rozwijać różne umiejętności już od najmłodszych lat. Dzieci przekonały się o tym podczas wspólnych zabaw. Przedszkolaki liczyły kasztany i klocki, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy, doskonaliły orientację przestrzenną. Nie zabrakło również zabaw z kodowaniem oraz zabaw muzycznych przy piosenkach o figurach i cyferkach.
Na koniec każdy maluch otrzymał medal Super Matematyka.
19
Spacer w poszukiwaniu wiosny
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając z promyków słońca przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki wybrały się na spacer po okolicy Złotej, by poszukać pierwszych oznak wiosny.
I udało się! W okolicznych ogródkach już zakwitły pierwsze wiosenne kwiaty - krokusy i przebiśniegi. Na wierzbie pojawiły się bazie -,,kotki”. Zakwitła leszczyna, a na niektórych drzewach są już pączki.
Również zwierzęta czują zbliżającą się wiosnę. Dzieci podczas spaceru mogły bowiem usłyszeć śpiew skowronków, zobaczyć ule, w których obudziły się pszczoły i bociana, który krążył wysoko nad ich głowami.
A to wszystko świadczy tylko o tym, że wiosna jest tuż, tuż.
8
Sadzimy rośliny- zielony ogródek przedszkolaków
W oczekiwaniu na przyjście wiosny rozpoczynają się prace w ogrodzie.
U przedszkolaków z grupy Motylki i Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Złotej powstały więc zielone kąciki przyrody. Mali ogrodnicy dowiedzieli się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć oraz jakie są etapy sadzenia roślin. Dzieci w swoich salach przedszkolnych sadziły cebulki roślin i kwiatów oraz wysiewały nasionka rzeżuchy i owsa. Wspólnie wyczarowały na parapecie okna swój zielony, wiosenny ogródek, o który teraz będą dbać, aby wyrosły piękne roślinki.
Podjęte działania miały na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej u przedszkolaków. Ponadto maluchy uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów przy podlewaniu.
Teraz wystarczy tylko poczekać, aż na przedszkolnym parapecie wszystko się zazieleni.
12
Dzieci czytają dzieciom
Uczniowie klasy II Szkoły Filialnej w Chrobrzu w ostatnich dniach wykonywali swoje książeczki.Włożyli w nie wiele pracy, począwszy od wymyślenia treści, przez wykonanie ilustracji, po złożenie ich w całość. Jedni postawili na książki pisane ręcznie, ale były też te wykonane z pomocą komputera, podobnie z ilustracjami.Dziś, 8 marca, pochwalili się swoimi "dziełami" przed uczniami klasy I. Drugoklasiści przeczytali je młodszym koleżankom i kolegom. Dzieci były zachwycone! Z uwagą słuchały opowiadań, z zaciekawieniem oglądały prace, strona po stronie. Pierwszaki podziękowały wszystkim brawami, co zachęciło starszych uczniów do myślenia już nad nowymi lub kolejnymi częściami swoich książek .
5
Muzyczne życzenia z okazji Dnia Kobiet
Rekrutacja do Przedszkola
Dyrekcja Zespołu zaprasza do składania wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej/Przedszkola Samorządowego w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej , ul. Parkowa 4 , 28-425 Złota, oddziału przedszkolnego w Szkole Filialnej w Chrobrzu, ul. Chrobrego 22, Ośrodka Edukacji Przedszkolnej w Miernowie na rok szkolny 2022/23.
KARTA ZAPISU DZIECKA do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023
Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej
Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczyste Pasowanie na Czytelnika poprzedziły opowiadania przeczytane przez Panią Dyrektor Mariolę Warzechę, bibliotekarkę Mirosławę Nowak-Wawrecką oraz wychowawczynie klas I p.Annę Dracz i p. Jolantę Grzywnę. Bibliotekę odwiedził nawet Kubuś Puchatek, który tym razem wytrzymał dłuższą chwilę bez swojego miodku😊
Pani Dyrektor Mariola Warzecha oraz bibliotekarka Mirosława Nowak-Wawrecka Księgą Bajek pasowały pierwszaków na czytelników. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać książki i będą o nie dbać. Po rozmowie na temat wypożyczania książek posłuchały prób książek i obiecali, że je spełnią.
Na koniec otrzymali zakładki do książek oraz słodkie upominki. Na ich nowych kartach czytelniczych znalazły się już numery wypożyczonych książek.
Pasowanie na czytelnika jest jednym z działa organizowanych w ramach programu Ratownicy Czytelnictwa. Mamy nadzieję, że „Nowi” czytelnicy staną się także „Nowymi” ratownikami czytelnictwa”.
26
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie