Działania przedszkola na rzecz aktywności fizycznej Z wizytą w siłowni Spotkanie w hali sportowej Zabawy na powietrzu Spartakiada przedszkolaka Zabawy z chustą i tunelem animacyjnym Wpływ aktywności ruchowej na zdrowie człowieka - zabawy i ćwiczenia na powietrzu Lubimy spacery i wycieczki Taniec to też aktywność ruchowa Chcemy być bezpieczni Zabawy ruchowe w,,Kulkolandii'' Ruch to zdrowie każy przedszkolak Ci to powie W zdrowym ciele zdrowy duch Zimowe zabawy Aerobik w przedszkolu Lubimy ćwiczyć Ćwiczymy w rytm muzyki Uczymy się grać w klasy

Szkoła w ruchu - Przedszkole

Działania przedszkola na rzecz aktywności fizycznej

 

          Przedszkole Samorządowe w Złotej dołączyło się do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej  "Ćwiczyć każdy może" organizowanej w ramach Roku Przedszkole w Ruchu. W związku z tym podejmiemy działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:

 

Ruch w przedszkolu

1. Wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne (obszar nr 1) działania szkoły: napisanie dwóch scenariuszy zajęć WF, które dowodzą, że lekcje WF mogą być ciekawe i atrakcyjne  (foto, wideo, opis, scenariusz zajęć)

2. Edukacja zdrowotna(obszar nr 3)- napisanie dwóch scenariuszy zajęć dotyczących roli aktywności ruchowej w życiu wraz z dokumentacją z ich realizacji na lekcji  wychowania fizycznego, propagowanie aktywnych form ruchu poprzez inne formy aktywności: ćwiczymy w rytm muzyki, taniec- to też aktywność ruchowa, poznajemy miejsca przeznaczone do ćwiczeń i aktywności ruchowej, lubimy zabawy na powietrzu, spacery i wycieczki, zabawy chustą animacyjną i tunelem, w zdrowym ciele, zdrowy duch, aktywne zabawy w ,,Kulkolandii'', uczymy się grać w klasy.

 

Ruch poza przedszkolem

 1.  Zajęcia zorganizowane (obszar nr 6) działania szkoły: zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu dla dzieci zakresu aktywnego trybu życia, bezpieczeństwa lub zdrowia.

Zostanie przeprowadzony konkurs pt. ,,Chcemy być bezpieczni' z udziałem dzielnicowego (dokumentacja foto, opis)

 

 2. Aktywność w gronie rodziny ( obszar nr 8) działania przedszkola: zorganizowanie imprezy z udziałem najbliższych członków rodziny uczniów.

Zorganizowanie i przeprowadzenie zimowych zabawy w gronie rodzinnym dokumentacja( foto, wideo, opis)

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
    Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
    ul. Parkowa 4
    28-425 Złota
  • 41-3561614

Galeria zdjęć