• Bezpieczne ferie na sportowo

•  Za nami ferie zimowe. Gdy się rozpoczynały wyglądało na to, że będzie nudno ze względu na małą ilość śniegu.  Ale zrobiło się i biało i zimno.

W szkole od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00- 12.00 liczna grupa zwolenników aktywnych ferii uczestniczyła w  zajęciach sportowych. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek i bezpiecznym pobytem w szkole czuwali nauczyciele z ZPO w Złotej.

Głównymi celami organizowanych corocznie ,,Bezpiecznych ferii na sportowo” są:

- wdrażanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu,

- rozwijanie więzi społecznych w środowisku szkolnym,

- poznanie różnych form aktywnego spędzania czasu wolnego,

- zapobieganie patologiom społecznym.

Zainteresowani zajęciami sportowymi dzieci i młodzież gimnazjalna mogli liczyć na gry i zabawy oraz drużynowe gry sportowe. Zajęcia odbywały sie przy wsparciu Dzielnicowego Gminy Złota, p. Jacka Pawełczyka i radnego Gminy Złota, p. Krzysztofa Strózika.

Bardzo emocjonujący okazał się mecz mini piłki nożnej halowej klas gimnazjalnych. Rywalizowali uczniowie podzieleni na cztery zespoły, rozgrali Turnieje  Piłki Nożnej Halowej, które wywołały wiele pozytywnych sportowych emocji.

Fundatorem słodkich nagród była współpracująca z gimnazjum  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się turnieje tenisa stołowego, zarówno w kategorii indywidualnej jak i rodzinnej. Już  po raz piąty odbył się turniej po hasłem ,,Przez sport do kariery", gościem którego był przedsiębiorca z Kielc, p. Mirosław Ples. Uczestnikom turnieju ufundował puchary.

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Na kolejne „Bezpieczne ferie na sportowo …” zapraszamy z rok !!!

Link do galerii: