• Działania podjęte w Gimnazjum w Złotej

• Działania Gimnazjum w Złotej  na rzecz Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej

Nasze gimnazjum zdeklarowało udział w akcji, zatem planujemy zrealizować założone przez nas działania dotyczące wymienionych poniżej obszarów:

RUCH W SZKOLE

1. wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne (obszar nr 1) działania szkoły: napisanie dwóch scenariuszy zajęć WF, które dowodzą, że lekcje WF mogą być ciekawe i atrakcyjne  (foto, wideo, opis, scenariusz zajęć)

1. pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar nr 5) działania szkoły: przeprowadzenie trzech udokumentowanych akcji związanych z aktywnością ruchową, nieodbywających się w czasie trwania zajęć szkolnych: sparingowe mecze koszykówki i piłki nożnej halowej, turnieje, pozalekcyjny trening siłowy, spacer z kijami Nordic Walking (dokumentacja foto/wideo)

RUCH POZA SZKOŁĄ

1. zajęcia zorganizowane (obszar nr 6) działania szkoły: zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu dla młodzieży z zakresu aktywnego trybu życia, bezpieczeństwa lub zdrowia  pn.,,Spartakiada Gimnazjalna”, ,,Bezpieczne ferie na sportowo”,  zimowisko w górach (dokumentacja foto, wideo, opis)

1. aktywność w gronie rodziny ( obszar nr 8) działania szkoły: zorganizowanie imprezy z udziałem najbliższych członków rodziny uczniów, zorganizowanie i przeprowadzenie Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego ( dokumentacja foto, wideo, opis)

1. aktywny wypoczynek (obszar nr 9) działania szkoły: aktywne przerwy(dokumentacja foto, wideo, opis pobytu przez uczestników).

Koordynator  szkolnych działań: mgr Jolanta Grzywna

Link do strony: