O programie ,,Szkoła w ruchu" Działania podjęte w Gimnazjum w Złotej Lekcja gimnastyki Aerobik na lekcjach Spartakiada Gimnazjalna Bezpieczne ferie na sportowo Zimowisko w górach Gimnazjalne kulturystki Koszykarskie emocje Turniej Piłki Nożnej Halowej Mistrzowie Tenisa Stołowego Koszykarski mityng Koszykarski sparing Kijki w ruch, będziesz zdrów! Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego Przerwy w ruchu

O programie ,,Szkoła w ruchu"

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

W ramach podejmowanych działań na rzecz Roku Szkoły w Ruchu MEN chce zwrócić uwagę między innymi na:

• uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;

•  konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;

• związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;
  • uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;

• podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

Nasza szkoła zadeklarowała przystąpienie do akcji MEN i wykonywanie zadań związanych z aktywnością fizyczną. W ten sposób zaistnieliśmy na mapie Polski pokazującej szkoły i przedszkola w poszczególnych miejscowościach promujące ruch w szkole. Ponadto w naszej szkole podjęliśmy jeszcze jedno wyzwanie. Ponieważ jesteśmy zainteresowani szeroko pojętym znaczeniem zdrowia dołączyliśmy również do grona szkół realizujących program ,,Szkoła/przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”.

O programie przeczytać można na stronie: www.szkolawruchu.men.gov.pl