• Zimowisko w górach

• Dzięki współpracy z Stowarzyszeniem ,,ŚWARNI” z Nowego targu i Kasy Rolniczego ubezpieczenia Społecznego (KRUS) kilkunastoosobowa grupa szczęśliwców z naszej szkoły wyjechała na 10- dniowe zimowisko do Białego Dunajca. Program zimowiska był bardzo napięty i skierowany na aktywny wypoczynek w górach. Oprócz zajęć typowych podczas organizowanych zimowisk czy obozów nasi uczniowie skorzystali z aktywnych form spędzania wolnego czasu. Aktywność fizyczną podejmowali świadomie, dobrowolnie i z entuzjazmem.

Uczniowie nabyli i doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach . Spora część uczniów świetnie radziła sobie na lodzie, byli jednak i tacy, którzy pod okiem opiekunów stawiali pierwsze kroki. Początkowo wydawało się to dla nich trudne, wręcz nie do opanowania, ale z każdym następnym „ślizgiem” szło im coraz lepiej. Pod koniec  pobytu na zimowisku wszyscy dobrze sobie radzili i, mimo upadków, nie poddawali się w nauce i doskonaleniu jazdy na łyżwach.

Uczestnicy mieli okazję popływać, a także skorzystać z innych ofert basenu, takich jak np: kąpiel w jacuzzi, przejażdżka na zjeżdżalni czy zabawa w głównym basenie. „Figle” w wodzie wywołały u wszystkich  wielkie zadowolenie.

Dla wielu uczniów nowością były kręgle. Mogli zrelaksować się i odpocząć dzięki wspólnej grze w duchu rywalizacji ,,fair play”. Uczniowie entuzjastycznie podnosili ciężkie kule i próbowali strącić nimi 10 ciężkich kręgli. Niektórym uczniom udawało się strącić całą dziesiątkę. Jakież to emocje towarzyszyły grającym kiedy kula nieszczęśliwie wypadała z toru…

Uczniowie świetnie się bawili. Udział w zajęciach na lodowisku, basenie czy kręgielni był dla nich okazją do rozwijania zainteresowań sportowych, wyrabiania poczucia odpowiedzialności za siebie i innych oraz pogłębiania znajomości zasad zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw. Wyjazd pozwolił przede wszystkim odprężyć się, zrelaksować oraz poprawić sprawność fizyczną .Wszyscy uczestnicy zgodnie deklarowali chęć kolejnych wyjazdów. Polecamy wszystkim- spędzajcie czas wolny w ruchu. Górskie powietrze, dobre humory i odpowiednie towarzystwo czynią cuda. Kto nie wierzy niech sprawdzi!

Link do galerii: