Sobota 21.04.2018

•  - Obrazek 1

• 20.04.2018

Udany debiut odnotowała reprezentacja naszej szkoły podczas  półfinałowych rozgrywek piłki ręcznej dzieci rocznika 2008 i młodszych, który odbył się w Pińczowie..Turniej odbył się w ramach Świętokrzyskiego Programu Aktywności Fizycznej, Horyzonty Aktywności Fizycznej " Dziecięca Piłka Ręczna". Realizatorem programu jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  Wśród drużyn biorących udział w eliminacjach do wielkiego finału znalazły się min: SP Brzostków, SP Tuczępy, SP Wiślica, SP 2 Busko Zdrój, SP Niziny, SP 2 Pińczów, SP Raczyce, SP Pacanów, SP Rataje oraz SP Złota.Mecze rozgrywano w trzech grupach dwie po trzy drużyny oraz jednej z czterema( SP Pińczów, SP Wiślica , SP Busko Zdrój, oraz SP Złota).

• 16.04.2018

Najmłodsi widzowie z klas I-III 12 kwietnia  2018 roku wybrali się do Buska-Zdroju  na przygotowane przez Kielecki Teatr Lektur przedstawienie ,,Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka czyli wędrówka to niesłychana baran spotkał barana” . Aktorzy zaprosili dzieci na szaloną wycieczkę zwariowanej rodzinki.

Bohaterowie wybrali się na szczególną wycieczkę. Wesoła rodzinka dobrze bawiła się we własnym gronie sprawiając sobie nawzajem różne figle, psoty i niespodzianki.

Spektakl czerpał z pięknej twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wykorzystano wiersze: ,,Ręce i nogi”, ,,Baran”, ,,Spóźniony słowik”, ,,Żuk”, ,,Hipopotam”, ,,Koziołeczek”, ,,Kwoka”, ,,Samochwała”, ,,Pytalski”. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

• 14.04.2018

Na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej kilku zawodników UKS ZŁOTA wzięło udział w treningu Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN, który dla naszego regionu odbył się 06.04.2018r w hali POKSTiR w Pińczowie. Z rocznika 2007 byli Wiktor Futrzyński oraz Maciej Bednarski .Chłopcy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pełnym treningu oraz rozegrali grę selekcyjną.W roczniku 2005 w grze selekcyjnej pod okiem trenerów MAMO swoje umiejętności zaprezentowali: Piotr Guzik, Kamil Pawełczyk, Tomek Piłat, Wiktor Pruś oraz Tomasz Siemieniec. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy dostali porządnego powera by dalej trenować i krok po kroku spełniać swoje marzenia! Jak mawiał Leo Beenhakker: "STEP BY STEP" 💪⚽😉👍Pomysłodawcą i współorganizatorem treningu był Arkadiusz Kurek trener pnh w UKS Złota.

• 13.04.2018 Pod nazwą " Jesteśmy drużyną" w dniu 07.04.2018r w Oleśnicy odbył się turniej minikoszykówki dziewcząt rocznika 2007 i młodszych .W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje  z ZPO Złota, SP. Chmielnik, SMOK Wąchock, SP nr 1 Kazimierza Wielka oraz gospodarze PSP Oleśnica. Mecze odbywały się systemem gry każdy z każdym w iście sportowej atmosferze gry fair play.Nasza wspaniała dziesiątka dziewcząt pokazała się od bardzo dobrej strony, prezentując dobre zgranie i wielką wolę gry do ostatnich minut m
  • 13.04.2018

10 kwietnia 2018 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Oświęcimia. Nasza grupa liczyła 55 gimnazjalistów i czworo opiekunów: B. Kasperkowicz, G. Zachariasz, A.Kowalska i  R. Wojas. Dzień zapowiadał się pięknie i jak się później okazało taki pozostał do końca.

Każdy z nas miał różne wyobrażenia o tym  miejscu, bo nikt  jeszcze tam nie był. Trudno nam było wyobrazić sobie obóz pracy i zagłady a po skończonym zwiedzaniu jeszcze trudniej zrozumieć jak mogło dojść do jego powstania.

Wchodzimy na teren obozu pełni skupienia i powagi. Nad naszymi głowami sławny na cały świat napis nad bramą wejściową „Arbeit macht frei”, czyli „Praca czyni wolnym”. Przechodząc pod nim  staramy sobie uzmysłowić  niewyobrażalne zło, które miało tu miejsce i  ciarki przechodzą po plecach. Myślimy o tych ludziach, którzy wchodząc tędy, nigdy nie przekroczyli tej bramy po raz drugi, że kiedy zamknęła się za nimi, to wtedy dla nich zaczęło się piekło.

• 12.04.2018

Drużyna dziewcząt z naszego  Gimnazjum rozegrała w dniu 09.04.2018 roku z drużyną dziewcząt Liceum Ogólnokształcącego towarzyski mecz o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Hugo Kołłątaja w Pińczowie. Zaciętą i stojącą na wysokim poziomie sportowym rywalizację w stosunku 65:59 rozstrzygnęły na swoją korzyść nasze dziewczęta. Po meczu Pani Dyr. LO wręczyła kapitanom drużyn pamiątkowe puchary i dyplomy.Najlepszą zawodniczką drużyny Gimnazjum w Złotej wybr
  • 11.04.2018 Półfinał Wojewódzki w Tenisie Stołowym Drużynowym. Pierwszy raz w historii naszej placówki w dniu 06.04.2018 roku, na hali sportowej odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych rocznik 2002-2004.Udział w nim wzięły po cztery drużyny dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt rywalizowały uczennice z Gimnazjum w Wiślicy, SP w Ratajach Słupskich, Gimnazjum w Wielgusie i ZPO w Złotej. Nat
  • 09.04.2018

06 kwietnia 2018 roku. w Hali Widowiskowo- Sportowej POKSTiR w Pińczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny

,, POWIAT PIŃCZOWSKI JEST EKOLOGICZNY”.

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Pińczowie. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ochrony środowiska.

Na ponad 100 nadesłanych prac uczennica ZPO w Złotej zajęła czołowe miejsce:

• w III kategorii wiekowej – III miejsce zajęła praca Zuzanna Bero
  • 06.04.2018

Po raz drugi uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Złotej wraz
    z opiekunką Panią Grażyną Zachariasz mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundację VIVE Serce Dzieciom. Warsztaty prowadzili nauczyciele
    z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Ich głównym zadaniem było pobudzenie kreatywności dzieci młodzieży, ich wyobraźni
    i stworzenie,  z podanych  różnych przez firmę Vive Texttile Racydling materiałów recyklingowych, ciekawych prac plastycznych na temat dziedzictwa kulturowego wraz ze związanymi z nim wartościami duchowymi, zjawiskami historycznymi i obyczajami.