Sobota 21.07.2018

•  - Obrazek 1

• Przerwa wakacyjna

• Sześciolatki żegnają przedszkole

Dnia 22.06.2018r w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, co zaproszeni rodzice i Dyrekcja docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały książki i dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego.

Dziękujemy wszystkim, rodzicom za zaangażowanie w życie klasy, a dzieciom na nowej drodze obowiązków szkolnych życzymy sukcesów w nauce.

• Rajd rowerowy 2018r
    22.06.2018

Tradycją naszej szkoły jest cieszący się od lat ogromną popularnością raj rowerowy. Organizowany przy współpracy Gminnej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Złotej ,Policji i Nadleśnictwa Pińczów , skupia dzieci klas IV - VII szkoły podstawowej, nauczycieli i rodziców. Malownicza trasa rajdu przez tereny Gminy Złota, integracja w grupie, ognisko, częste postoje i tempo jazdy dostosowane do uczestników a także lody na zakończenie rajdu , wszystko to  sprawia ogromną frajdę i radość dzieciom. Tegoroczna ponad czterdziestoosobowa grupa rowerzystów została poinstruowana przez policję o zasadach bezpieczeństwa  podczas rajdu a także o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Pani dyrektor Mariola Warzecha po wspólnym zdjęciu, otworzyła tegoroczny rajd życząc wszystkim uczestnikom wielu ciekawych wrażeń.

• Podróżą każda droga jest

Podróżą każda droga jest
    Co różą wiatrów znaczy cel
    Poniesie nas, gdzie - nie wie nikt
    W jakie noce i dni

20 czerwca 2018 roku pożegnaliśmy się uroczystym apelem z naszą szkołą a właściwie z jej ,,mieszkańcami”: dyrektorkami  – panią Mariolą Warzechą i panią Małgorzatą Gołuszką, nauczycielami, pracownikami szkoły, koleżankami i kolegami.  I oczywiście z naszymi wychowawczyniami /byliśmy wyjątkowym rocznikiem więc mięliśmy trzy wychowawczynie/ p. Barbarą Kasperkowicz, p. Renatą Wojas, p. M. Nowak-Wawrecką.

• Złota w Finale Dziecięcej Piłki Ręcznej 2018!!!
    20.06.2018 W Hali Legionów w Kielcach  w miejscu, gdzie na co dzień trenują i rozgrywają mecze szczypiorniści PGE Vive  Kielce, odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI programu Dziecięca Piłka Ręczna. Festyn był podsumowaniem działań związanych z realizacją programu .Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik. Ambasadorem tej imprezy sportowej został Poseł Parlamentu Europejskiego Pan Bogdan Wenta, oraz zawodnik
  •  "Sport w wyobraźni ucznia"
    18.06.2018 W Kielcach pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, odbył się wielki finał konkursu plastycznego pn. " Sport w Wyobraźni Ucznia". Organizatorem tego już cyklicznego wydarzenia jest  Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.W gronie finałowych prac z jedenastu szkół  Województwa Świętokrzyskiego  już po raz kolejny znalazły się prace uczni
  • Druga edycja konkursu „ Recykling na miarę – dziedzictwo kulturowe "
    18.06.2018

Organizowany przez fundację VIVE Serce dzieciom we współpracy z Kieleckim Wojewódzkim Domem Kultury oraz z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych
    w Kielcach. Projekt skierowany był do uczniów świętokrzyskich szkół. Ideą konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów tekstylnych oraz do kreatywnego podejścia do recyklingu.

Druga edycja konkursu dostarczyła kapitule 161 prac z których Rada Artystyczna dokonała wyboru 4 najlepszych z każdej z kategorii;

• Góry, to wyjątkowe miejsce

Klasy V-VII ze SP w Złotej postanowiły przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 wybrać się w dość odległy zakątek Polski – do Kotliny Kłodzkiej.

Piękno przyrody tego kawałka naszej ojczyzny zachwyciło wszystkich uczniów, a liczba atrakcji wręcz nas zszokowała. Próbowaliśmy zgubić się w Błędnych Skałach, ale szlak był tak dobrze wytoczony, że nie dało się z niego zboczyć. Czasem trzeba było jedynie mocniej wciągnąć brzuch, aby przecisnąć się przez wąskie szczeliny. Dużo wysiłku kosztowało nas zdobycie szczytu Szczeliniec (919 m.), ale widok na Góry Stołowe zrekompensował nasz trud.

• Wyniki konkursu czytelniczego
    16.06.2018

Wyniki konkursu czytelniczego w roku szkolnym 2017/18 uczniów Szkoły Podstawowej.

W kategorii klas I-III  Tytuł Mistrza czytania zdobyli

Karina Pieterwas z kl. I

Olaf Wawrecki z kl. IIIb

Mikołaj Basiak z kl. III b